Haberler  >   Başkan´dan  >  Başkanımız Sivasspor Dergisi´ndeki Yazısı
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´ın Sivasspor Dergisi´ndeki Yazısı
Tarih: 20/12/2015 / Saat: 11:16 / sivasspor.org.tr
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´ın Sivasspor Dergisi´ndeki Yazısı

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivasspor Dergisi´ndeki yazısıyla taraftarlarımıza seslendi.

Sevgili Yiğidolar,

Geçtiğimiz sezon, takımımız zor bir grafik çizerken teknik direktörlük görevine getirilen Sergen Yalçın ile geçtiğimiz sezonu tehlike bölgesinin üzerinde tamamladık, takımımıza büyük emekler veren Sergen Yalçın; geçtiğimiz sezon takımımızın Süper Lig'de kalmasını başarılı bir şekilde sağlamış,  Türkiye Kupası maçlarında da önemli bir başarıya imza atmıştır. Geçen sezon takımımız zor bir dönemdeyken takımımızın başına geçen Sergen Yalçın'ın başarısı yeni sezon için bizleri oldukça ümitlendirmiştir.

İyi bir hazırlık döneminin ardından başladığımız 2015-2016 sezonun ilk 9 maçında takımımız iyi oyun oynamasına rağmen bunu bir türlü skora yansıtamamıştır. Süper Ligin 9. haftasında kendi evimizde Trabzonspor ile kritik bir maça çıktık. Bu maçta takımımızın mağlup olmasının ardından Sergen Hoca yönetim kurulumuza istifa etmek istediğini dile getirdi. Bizler de yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda bir kan değişikliğinin takımımızda olumlu yansımasının olabileceğine kanaat getirdik.

Sergen Hocanın takımımızda teknik adamlık görevinden ayrılmasının ardından, hızla yeni teknik adam arayışına başladık. Hem futbolculuk yıllarında hem de teknik direktör olarak görev yaptığı takımlardaki başarılardan dolayı Türk futbolunun önemli isimlerinden birisi olan Okan Buruk ile görüşmelere başladık. Yurtdışında futbolcu arayışında olduğu bir dönemde kendisini Sivas'a davet ettik ve hocamızla kısa zamanda anlaşma sağlayarak takımımızı hocamıza emanet ettik. Göreve gelmesinden birkaç gün sonra Bursaspor maçına çıkan takımımız mağlup olmasına rağmen sahada oldukça etkili ve iyi bir oyun sergilemiştir. Süper Ligin 11. haftasında hocamız tamamen takımın başına geçmiş ve Gaziantepspor maçına takımımızı hazırlanmıştır. Bu kan değişikliği ile birlikte oyuncularımızın kaybolan özgüvenini tekrar kazandıkları gözlemlenmiş, maçta 10 kişi kalınmasına rağmen 3-0'lık bir skorla rakip karşısında galip gelmiştir. 12. haftaya geldiğimizde liderlik yarışını devam ettiren Beşiktaş'a konuk olan takımımızın iyi oyunu sahada kendisini belli etmiştir, ilk yarının sonlarına doğru hakemin aleyhimize çalmış olduğu şanssız bir penaltı, golle sonuçlanmış ve hocamız ikinci yarıda risk almak zorunda kalmıştır. Beşiktaş maçında mağlup olmamıza rağmen sahada görmüş olduğumuz iyi oyun ve oyuncularımızın özgüveni bizleri gelecek maçlar için oldukça umutlandırmıştır.

Bu sezon yaşamış olduğumuz sakatlıklar ve cezalı oyuncular neticesinde takımımızda bir takım oyuncu eksiklikleri kendisini göstermeye başlamıştır. İnşallah takımımız 2015-2016 sezonunun ilk yarısını mümkün olduğunca puan alarak kapatacak ve daha sonra Okan Hocamızın tespitleri doğrultusunda oyuncu takviyeleri yaparak, sezonu mümkün olduğunca iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz.

Bu süreçte taraftarımızı üzdüğümüzün farkındayım; ama futbolda maalesef her zaman istenen sonuçlar alınamıyor. Taraftarımız şunu unutmasın ki; takımımızın üst sırlara çıkması, motive olması için taraftarımıza ihtiyacımız var. Özellikle evimizde oynadığımız maçlarda taraftarımızdan takımlarını desteklemelerini bekliyoruz. İnşallah hep birlikte Sivasspor'u özlenen başarılı günlerine tekrar getiririz. Unutmayın ki bu takım hepimizin…

Hepinizi Saygı ile Selamlıyorum!

Mecnun Otyakmaz
Medicana Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı


Başkanımız Mecnun Otyakmaz´dan 4 Eylül Mesajı
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivas Kongresi’nin 99´uncu yıl dönümü nedeniyle kut...
4/9/2018 - 00:00
İyi Bayramlar
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Kurban Bayramı nedeniyle resmi internet sitemiz üze...
21/8/2018 - 07:40
İyi Bayramlar
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. O...
14/6/2018 - 07:40
Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Anıyoruz
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 103´ü...
18/3/2018 - 08:29
Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 57. yıl dönümü neden...
9/1/2018 - 21:58
Atamızı Rahmet ve Saygıyla Anıyoruz
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Atatürk´ün 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj ...
9/11/2017 - 16:21
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´ın Bayram Mesajı
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Kurban Bayramı nedeniyle resmi internet sitemiz üze...
31/8/2017 - 21:44
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 95´inci yıl dönümü dolayısıy...
30/8/2017 - 00:00
İyi Bayramlar
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. O...
25/6/2017 - 00:39
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website