Haberler  >   Başkan´dan  >  Başkanımız Sivasspor Dergisi´ndeki Yazısı
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´ın Sivasspor Dergisi´ndeki Yazısı
Tarih: 20/12/2015 / Saat: 11:16 / sivasspor.org.tr
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´ın Sivasspor Dergisi´ndeki Yazısı

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivasspor Dergisi´ndeki yazısıyla taraftarlarımıza seslendi.

Sevgili Yiğidolar,

Geçtiğimiz sezon, takımımız zor bir grafik çizerken teknik direktörlük görevine getirilen Sergen Yalçın ile geçtiğimiz sezonu tehlike bölgesinin üzerinde tamamladık, takımımıza büyük emekler veren Sergen Yalçın; geçtiğimiz sezon takımımızın Süper Lig'de kalmasını başarılı bir şekilde sağlamış,  Türkiye Kupası maçlarında da önemli bir başarıya imza atmıştır. Geçen sezon takımımız zor bir dönemdeyken takımımızın başına geçen Sergen Yalçın'ın başarısı yeni sezon için bizleri oldukça ümitlendirmiştir.

İyi bir hazırlık döneminin ardından başladığımız 2015-2016 sezonun ilk 9 maçında takımımız iyi oyun oynamasına rağmen bunu bir türlü skora yansıtamamıştır. Süper Ligin 9. haftasında kendi evimizde Trabzonspor ile kritik bir maça çıktık. Bu maçta takımımızın mağlup olmasının ardından Sergen Hoca yönetim kurulumuza istifa etmek istediğini dile getirdi. Bizler de yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda bir kan değişikliğinin takımımızda olumlu yansımasının olabileceğine kanaat getirdik.

Sergen Hocanın takımımızda teknik adamlık görevinden ayrılmasının ardından, hızla yeni teknik adam arayışına başladık. Hem futbolculuk yıllarında hem de teknik direktör olarak görev yaptığı takımlardaki başarılardan dolayı Türk futbolunun önemli isimlerinden birisi olan Okan Buruk ile görüşmelere başladık. Yurtdışında futbolcu arayışında olduğu bir dönemde kendisini Sivas'a davet ettik ve hocamızla kısa zamanda anlaşma sağlayarak takımımızı hocamıza emanet ettik. Göreve gelmesinden birkaç gün sonra Bursaspor maçına çıkan takımımız mağlup olmasına rağmen sahada oldukça etkili ve iyi bir oyun sergilemiştir. Süper Ligin 11. haftasında hocamız tamamen takımın başına geçmiş ve Gaziantepspor maçına takımımızı hazırlanmıştır. Bu kan değişikliği ile birlikte oyuncularımızın kaybolan özgüvenini tekrar kazandıkları gözlemlenmiş, maçta 10 kişi kalınmasına rağmen 3-0'lık bir skorla rakip karşısında galip gelmiştir. 12. haftaya geldiğimizde liderlik yarışını devam ettiren Beşiktaş'a konuk olan takımımızın iyi oyunu sahada kendisini belli etmiştir, ilk yarının sonlarına doğru hakemin aleyhimize çalmış olduğu şanssız bir penaltı, golle sonuçlanmış ve hocamız ikinci yarıda risk almak zorunda kalmıştır. Beşiktaş maçında mağlup olmamıza rağmen sahada görmüş olduğumuz iyi oyun ve oyuncularımızın özgüveni bizleri gelecek maçlar için oldukça umutlandırmıştır.

Bu sezon yaşamış olduğumuz sakatlıklar ve cezalı oyuncular neticesinde takımımızda bir takım oyuncu eksiklikleri kendisini göstermeye başlamıştır. İnşallah takımımız 2015-2016 sezonunun ilk yarısını mümkün olduğunca puan alarak kapatacak ve daha sonra Okan Hocamızın tespitleri doğrultusunda oyuncu takviyeleri yaparak, sezonu mümkün olduğunca iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz.

Bu süreçte taraftarımızı üzdüğümüzün farkındayım; ama futbolda maalesef her zaman istenen sonuçlar alınamıyor. Taraftarımız şunu unutmasın ki; takımımızın üst sırlara çıkması, motive olması için taraftarımıza ihtiyacımız var. Özellikle evimizde oynadığımız maçlarda taraftarımızdan takımlarını desteklemelerini bekliyoruz. İnşallah hep birlikte Sivasspor'u özlenen başarılı günlerine tekrar getiririz. Unutmayın ki bu takım hepimizin…

Hepinizi Saygı ile Selamlıyorum!

Mecnun Otyakmaz
Medicana Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı

Bu haber 2313 Yiğido tarafından okundu.





Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Anıyoruz
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi&acu...
18/3/2017 - 07:31
Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle mesaj yayıml...
8/3/2017 - 11:07
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´ın Bayram Mesajı
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Kurban Bayramı nedeniyle resmi internet sitemiz üze...
12/9/2016 - 10:16
Ramazan Bayramı´nızı Kutluyorum
Sevginin, saygının, dostluğun, barışın, birlik ve beraberliğin en ileri düzeye vardığ...
4/7/2016 - 14:47
Mecnun Otyakmaz: Sezon Bizim İçin Yeni Başlıyor
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, "Sezon bizim için yeni başlıyor. İnşallah, bu moral...
14/3/2016 - 22:43
Başkanımız Sivasspor Dergisi´ndeki Yazısı
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivasspor Dergisi´ndeki yazısıyla taraftarlarımıza ...
20/12/2015 - 11:16
Başkanımız Otyakmaz´ın Bayram Mesajı
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Kurban Bayramı nedeniyle resmi internet sitemiz üze...
24/9/2015 - 01:10
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´dan 4 Eylül Mesaj
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin 96´ncı yıl dönümü ...
4/9/2015 - 00:30
Başkanımızdan Bayram Mesajı
Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınl...
16/7/2015 - 22:02
Çucuklu Forma

Kırmızı Forma

Beyaz Forma
Copyright © 2016 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website
Dgs Puan Hesaplama YGS Puan Hesaplama