Haberler  >   Genel Haberler  >  Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi
Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi
Tarih: 08/05/2016 / Saat: 04:19 / sivasspor.org.tr
Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Ulusal ve yerel televizyonlar tarafından canlı olarak yayınlanan ve 3 saat süren basın toplantısında Başkanımız Mecnun Otyakmaz soruları cevapladı.

Basın toplantısına Kulüp Başkanımız Otyakmaz'ın yanı sıra; Başkanvekilimiz Erdal Sarılar, Başkan Yardımcımız Mehmet Oflaz, Genel Sayman Ekrem Munar, As Başkanlarımız Uğur Akkuş, Ömer Sepet, Faruk Taşseten, Mehmet Ali Topal, Mehmet Boyraz ve yönetim kurulu üyemiz Elaattin Akyüz katıldı.

-Mecnun Otyakmaz: Bu Galibiyetle Umudumuzu Son İki Haftaya Taşıdılar-

Gençlerbirliği maçı önemli bir karşılaşmaydı bizim için. İddiamızın devam etmesi için mutlak galibiyetle ayrılmamız gereken bir karşılaşmaydı. Her ne kadar bir takım basın mensuplarımız ve taraftarlarımız peşinen “düştük” diye kabul etse de biz yönetim kurulu, futbolcularımız, teknik heyetimiz ve bize inananlarla birlikte pes etmemeye ve sonuna kadar mücadele etmeye kararlıydık. Gençlerbirliği maçının ilk yarısını kötü geçirdik. İkinci yarıda takımımız gerekli reaksiyonu göstererek önce beraberliği ardından da galibiyet golünü attı. Bu galibiyetle umudumuzu son iki haftaya taşıdılar. Bugün stada gelen muhteşem taraftarımızın itici gücüyle futbolcularımız kazanmasını bildiler. Bu maç için onlara teşekkür ediyorum.

-Mecnun Otyakmaz: Bazı Sloganlar Bizi Gerçekten Çok Yaraladı-

Akhisar maçının son dakikasında kalecimizin yapmış olduğu bir hata neticesinde almamız gereken çok önemli iki puandan olduk. Yönetim kurulu arkadaşlarımız o an nasıl travma yaşadıysa, bütün stattaki taraftarlarımız ve Sivasspor sevdalıları aynı travmayı yaşadılar. Ama şundan emin olsunlar ki; Sivasspor yönetim kurulundan daha mutsuz ve üzülen kimse yoktu. Böyle travmalarda bir takım tepkilerin olması doğaldır. Bunları olgunlukla karşılıyoruz. Nasıl ki başarılı olduğumuz dönemlerde alkışlar, iltifatlar, övgüler oluyorsa, başarısız olunan dönemlerde tepkiler, istifa davetlerinin olması gayet medeni ve demokratik protestolardır. Bunlarla ilgili bir sorunumuz yok. Ayrıca bütün stadın da tepkisine maruz kalmadık. Stadın bazı bölümlerinde bazı şahıslar tarafından protesto edildik. Bunların hepsi normal fakat atılan bazı sloganlar bizi gerçekten çok yaraladı. Hepimizin ailesi var ve Sivasspor'a hizmet etmeye çalışıyoruz. Ama çok önemli ithamların altında kalacak yönetim kurulumuzdan hiç kimse yok. Bu işler öyle çok ucuz değil. İnsanların söylediği kendisinin aynasıdır. Atılan bu sloganlar da bizim genel kurul kararı almaya yitti. Arkadaşlarımız o gün çok üzgündüler. Bizler genel kurul kararı aldık. Sivasspor sadece bizden ibaret değil. Sivas'ta çok büyük değerli insanlar var. Bunlar da Sivasspor'u taşıyabilecek ilgi ve beceridedirler. Bizler de yönetim kurulu olarak önümüzde ki dönem aday olacak değerli büyüğümüz, arkadaşımız her kimse o yönetime en iyi şekilde destek olma kararı ile birlikte olağanüstü genel kurul kararı aldık.

-Mecnun Otyakmaz: Benim Kalbim Şuan Kırılmış Vazo Gibi-

3 Temmuzda olağan bir süreçten geçtik. Belki bugün takımımızın ve yönetimimizin başarısız olarak addedilmesinin başında 3 Temmuz süreci var. Bu süreç daha sonra anlaşıldı ki paralel bir yapılanma tarafından örümcek ağı gibi her tarafa sarılmış ve içinde şöhretin olduğu, paranın olduğu futbol, nasıl ülkemiz ele geçirilmeye çalışılmışsa ele geçirilmeye çalışılmış. Bunun içinde önlerinde engel olarak görebildikleri bir takım insanları suçlayıp büyük bir kumpasla bizleri de bunun içine dahil edip hem futbolun hem de Sivasspor'un travma yaşamasına sebebiyet verdiler. O zaman o kadar suni olarak üretilen iddianın içinde bütün evraklarımız hem organize şube, hem mali şube tarafından didik didik edilmesine rağmen o grup bile bize iftira atamadı. Bu çok önemlidir. Bize hırsız diyemediler. En ufak bir parça bulsalardı onu ballandıra ballandıra hepimizi uzun süre cezaevine atacak hale getirip bizim başımıza çok önemli problemler açabilirlerdi ama onlar bile böyle iftira atamadılar. Çünkü bizim defterlerimiz ve kulübümüze giren paranın hepsi belli. Bunların da çıkışları hepsi belgeli şekilde tutuldu. Başımıza bu işleri açmalarına rağmen neredeyse utanmasalar defterleri bize teslim ederken teşekkür edeceklerdi. Çünkü hiçbir kulüpte bu kadar düzgün defter yoktu. 3 Temmuz sürecinde atılan iftiralar bizi yaraladı, üzüldü ama kendi stadımızda, kendi taraftarlarımız ve hemşerilerimiz tarafından böyle bir iftiraya maruz kalmak bizi hepsinden daha çok yaraladı. Bir vazo kırıldığı zaman belki onarabilirsiniz ama ne kadar birleştirseniz de o çatlaklar, o kırıklar gözükecekler. Benim kalbim şuan kırılmış vazo gibi. Bu kalbi birleştirseniz de bu kalp artık yaralı. 3 Temmuzda hiçbir zaman para suiistimali ile bizi suçlayamadılar. Ufacık bir şey olsaydı biri bin yapar bizi dünyaya rezil edecek şekilde bunu yapmaktan çekinmezlerdi. Çünkü onlar o kadar Allah'sız ve vicdansız insanlar.

-Mecnun Otyakmaz: Eleştiriye Açık Olduk-

Biz öz eleştiri yapan ve haklı eleştirilere her zaman açık yönetim kurulu olduk. Tabi ki hatalarımız var. Hatalı olmasak bu durumda olur muyduk?

-Mecnun Otyakmaz: Yıllardır Kötü Bir Ana Düşmemizi Bekleyen İnsanlar Var-

Önümüzde iki maç var. Biz pes etmedik. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Takımımız özelikle son iki maçta büyük stres altında oynadı. Ama pes etmiyorlar. Talihsiz bir gol olmasaydı Akhisar karşısında bugün daha rahat olacaktık. Futbol haftadan haftaya her şeyin değişebildiği bir oyun. Biz son düdük çalana kadar mücadelemize devam edeceğiz. İnşallah bu takımı ligde tutup yeniden kurulacak yönetime uygun bir atmosfer bırakıp onların da yenilenmiş vizyonuyla birlikte inşallah Sivasspor yeni bir hamle daha yapacağını ümit ediyoruz. Bizler uzun yıllar burada görev almaktan kaynaklı bir yönetimsel körlüğe uğramış olabiliriz. Sivasspor'a daha fazla zarar vermek istemiyoruz. Sivas büyük bir şehir mutlaka bir aday çıkacaktır diye düşünüyorum. En azından bir hevesi olanlar var. Yıllardır kötü bir ana düşmemizi bekleyen insanlar var. Eleştirmek gayet kolaydır. Giysinler şu çizmeleri şu çamurlu yolda bir dolaşsınlar. Nasıl oluyor bu işler biraz görsünler. Biraz da biz tribünde oturalım, biraz da biz bakalım, iyi şeylerini alkışlayalım. Kötü şeylerinde de onlar gibi yapmayacağıma da söz veriyorum.

-Mecnun Otyakmaz: Beni Eleştirenlerin Birçoğu Sivasspor'a Gelmiş ve Beğenilmemiş İnsanlar-

12 senedir burada başkanlık yapıyorum. Her sene seçmeler yapıyoruz. Bu seçmelerde en az 50-60 oyuncu bize müracaat ediyor. Bunların içinden bazen hiç seçilmiyor. Gerçekten yetersizler. Bazen de 1-2 tanesi seçiliyor. Geri kalan seçilmeyenler hepsi aileleri ile birlikte benden nefret ediyor. Ben onlara göre onların futbol oynana ve onların futboldan ekmek yeme haklarını ellerinden alan insanım. “Benim oğlum 15 dakikada 13 gol atıyor! Nasıl seçmezsiniz?” diye gelen insanlarla uğraşıyoruz. Beni eleştirenlerin birçoğu Sivasspor'a gelmiş ve beğenilmemiş insanlar.

-Mecnun Otyakmaz: Stadyum Şuan Hazır Değil-

Stadyum şuan hazır değil. Ne kamera ne de turnike sistemi hazır değil. Bunlar en az 2-3 ayda hazırlanır. Ben şuan alıyorum desem de alamam. Müteahhit zarar ettiğinden muzdarip. Kullanması gereken malzemeyi ikinci sınıf kullanmış. İstediğimiz şekilde yapmamış. Biz gittik oraya planlar çizdirdik. Üzerine mesailer harcadık. Böyle yapsanız daha iyi olur dememize rağmen hiçbir iyileştirme yapılmadı. Şuan stada geçilmez. Stadyum maç oynanacak kriterde değil. Stadyumumuz belki zamanında teslim edilmiş olsaydı başka olabilirdi.

-Mecnun Otyakmaz: Yönetim Kurulumdan Memnunum-

Biz yönetim kurulu olarak bir ekibiz. Ekip beraber geldi beraber gideriz. Yönetim kurulumdan memnunum. Biz bir aileyiz. Deneme yanıyla yoluyla oluşturulmuş bir yönetim bu.

-Mecnun Otyakmaz: Başarılar En Büyük Keyfi Bize Verdi-

Kimseye gönül koyacak halim yok. Sivasspor ile büyük başarılar yakaladıysak en büyük keyfi de bize verdi. Bunları hiçbir şeye değişmeyiz.

-Mecnun Otyakmaz: Birçok Maçta Hakem Hatalarına Maruz Kaldık-

İlk yarıda birçok maçta hakem hatalarına maruz kaldık. Çok sayıda kırmızı kart gördük. Çift sarı karttan atılan oyuncularımızın en az bir kartın hatalı olduğunu söyleyebilirim. Hakemleri kamuoyuna atarak bu olayları çözemiyorsunuz. Daha çok anarşiye sebebiyet veriyorsunuz. Hakemlerin güvenirliliğini sarsmak doğru değil. Ben Sivasspor'un hakkını her mecrada arıyorum. Elimden gelen her şeyi yapıyorum. Hakemlerimiz dirayetli değil. Dış etkenlerden çok etkileniyorlar. Özellikle büyük takımlara karşı hata yapmaktan çok korkuyorlar.

-Erdal Sarılar: UEFA'da Bir Tane Dosyamız Yok-

Son yılda benimle ilgili bir aldı var. Para harcamıyor diye. Ama ligde en fazla para harcayan 8-9'uncu takımız. Ligde düşme potasındaki takımlara baktığımız zaman hepsinin 100 milyon lira borcu var. Biz bu şekilde yönetseydik 10 yıl içinde çoktan düşmüştük. Biz ekonomimizi düzgün tutmasaydık buraya hiç futbolcu getiremezdik. Sivas'ın futbol piyasasında şöyle bir artısı var; “Az da alsan, çok da alsan paran zamanında ödenir.” Biz bu algıyla çok futbolcu ve hoca getirdik. Bizim UEFA'da bir tane dosyamız yok. Orası da tertemizdir.

-Erdal Sarılar: Sosyal Medya Bir Facia-

Dünyanın en korkak insanları sosyal medyadan yazıyor. İsterseniz kulüp de taraftar günleri düzenleyelim. Sosyal medyadan yazanlar gelsinler orada konuşalım. Bu sosyal medya bir facia.

Basın toplantısının ardından Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Sivas İl Temsilcisi Kemal Çağlayan Başkanımız Mecnun Otyakmaz'a teşekkür plaketi takdim etti. 

 


HABERİN FOTOĞRAFLARI
  • Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi
  • Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi
  • Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi
  • Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi
  • Başkanımız Mecnun Otyakmaz Basın Toplantısı Düzenledi

Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 20 Mayıs
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
20/5/2020 - 20:36
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 18 Mayıs Öğle
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle liglere verilen arada futbolcular...
18/5/2020 - 13:03
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 18 Mayıs Akşam
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
18/5/2020 - 20:35
Risk Yokken Maçların Başlaması Gerekiyor
Rıza Çalımbay, "Risk tamamen bittikten sonra futbol oynanması gerekiyor. Önemli olan ...
17/5/2020 - 10:10
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 15 Mayıs Öğle
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
15/5/2020 - 12:31
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 15 Mayıs Akşam
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
15/5/2020 - 20:38
Otyakmaz: Kalan 8 Maçı Kazanırsak Şampiyon Oluruz
Mecnun Otyakmaz, "Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güvenec...
10/5/2020 - 00:25
Demir Grup Sivasspor 53 Yaşında
Demir Grup Sivasspor´umuz 53 yaşında....
9/5/2020 - 08:25
Süper Lig Başlıyor
Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart’ta ara verilen Süper Lig, 12, 13 ve 14 Haziran&...
6/5/2020 - 14:47
Kırmızı Forma Sivasspor Store´da

Beyaz Forma Sivasspor Store´da

Çubuklu Forma Sivasspor Store´da

Digitürk
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website