Haberler  >   Röportaj  >  Oyuncularımızdan Kısa Sürede Geri Dönüş Aldık
Osman Özköylü: Oyuncularımızdan Kısa Sürede Geri Dönüş Aldık
Tarih: 20/07/2016 / Saat: 09:44 / sivasspor.org.tr
Osman Özköylü: Oyuncularımızdan Kısa Sürede Geri Dönüş Aldık

Teknik Direktörümüz Osman Özköylü: "Oyuncularımızdan kısa sürede geri dönüş aldık. İsteklerimizi çok hızlı bir şekilde geri yapıyorlar. Bundan da tabi ki fazlasıyla memnunuz." dedi.

2'nci etap çalışmalarının takımımız için yoğun geçtiğini belirten Özköylü, "Çalışmalar yorucu geçti. Bu süreçte arkadaşlarımız fiziksel kalitelerinin üzerine biraz daha çıktılar ve biraz daha yoruldular. Tabi ki bu çalışmalarla beraber taktiksel çalışmalara da ağırlık verdik. Yapacak çok işimiz var. Çok mesafe kat etmememiz lazım. Hem fiziksel hem de taktiksel çalışmalar daha da artarak sürecek" dedi.

Kızılcahaman kampı öncesi takımımıza 2 gün izin verileceğini kaydeden Özköylü, "Gidecekler aileleri ile birlikte tatil yapacaklar. Kafalarını dağıtacaklar. Tekrar gelecekler ve 3'üncü etap Kızılcahaman'da olacak. Orada hem antrenmanlarla hem de hazırlık maçlarıyla hazırlık sürecimiz devam edecek. İnşallah sıkıntısız, sorunsuz bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

Özköylü, Sivas'taki kampta takımımızın çok istekli bir şekilde çalıştığını belirterek, "Tabi ki hatalar olacak. Yeni bir sistem oynuyor çocuklar. Yeni bir antrenman, yeni bir oyun sistemi var. Bunlar hemen kolay adapte olacak şeyler değil. Geçmişten kalan bir takım fiziksel eksiklikler var. Taktiksel olarak farklı bir oyun sistemiyle oynamış oyuncu grubu var. Her şey değişecek şuanda. Biz, üzerimizde ki bütün elbiseleri değiştiriyoruz. Farklı elbiseler giydiriyoruz onlara öyle düşünelim. Tabi bunlara da alışması zaman alacak ama çok kısa sürede geri dönüş aldık onlardan. İsteklerimizi çok hızlı bir şekilde geri yapıyorlar. Bundan da tabi ki fazlasıyla memnunuz" ifadelerini kullandı.

Kızılcahaman'daki hazırlık maçlarında takımımızın kendini deneyeceğini ifade eden Özköylü, "Hazırlık maçları her oyuncumuzu maç içerisinde görmemiz ve sistemimiz ne kadar uygulanıyor görmemiz anlamında çok önemli. Orada kendimizi deneyeceğiz. Neler yapabileceğimizi göreceğiz. Her oyuncu birbiriyle oynama alışkanlığı edinecek. Bizim için önemli. Bunun yanında tabi ki fiziksel çalışmalara ara vermeyeceğiz. Orada yüklemelerimiz biraz daha artacak. İdmanların şekilleri biraz daha değişecek ve neticesinde lige kadar mümkün olduğu kadar hazır hale gelmeye çalışacağız. Tabi ki lig başladığında yüzde yüz hazırız denmez. Bunu kim derse yalan konuşur. Öyle bir şey yok. Bizim hazırlık evremiz ligin 3-4 haftasında da devam edecek. Tabi ki yüklemeler belli zaman olacak. Maçlarımızı oynayacağız. Hafta sonları oyuncularımız dinlenmiş şekilde maça çıkacak ama hafta içinde normal hazırlık periyodunun devamı olan antrenmanlar sürecek. İnşallah ben umutluyum. Zaten yetenekli oyuncular var. Hepsi Süper Lig seviyesinde oyuncular. Aramıza katılan arkadaşlarımızın uyumu da çok kısa sürede oldu. Ben memnunum. Allah nazarlardan korusun" şeklinde konuştu.

Transfer konusu da değinen Özköylü, silahlı FETÖ örgütünün ülkemizde yapmaya çalıştığı darbe girişiminin ardından görüştüğümüz yabancı bir futbolcunun Türkiye'ye gelmekten vaz geçtiğini söyledi.

Cristian Tanase ile görüşmelerin sürdüğünü belirten Özköylü sözlerini şöyle tamamladı,

"Belki Tanase'nin ayrılması söz konusu. Ayrılmasını ben hiç istemiyorum ama ayrılırsa bu sefer iki tane oyuncuya ihtiyacımız olacak. Hem alacağımız oyuncuyu alamamış durumdayız hem de içimizden bir oyuncu giderse bu anlamda alternatif ve oynayacak oyuncu sayısını arttırmak için oyuncuya ihtiyacımız olacak. Önümüzdeki günler de onu gösterecek."

 


HABERİN FOTOĞRAFLARI
  • Osman Özköylü: Oyuncularımızdan Kısa Sürede Geri Dönüş Aldık
  • Osman Özköylü: Oyuncularımızdan Kısa Sürede Geri Dönüş Aldık

Serhiy Rybalka: Taraftarlarımızla Gurur Duyuyorum
Serhiy Rybalka, "Demir Grup Sivasspor´un başarısı için, taraftarlarımız için elimden ...
21/7/2018 - 09:47
Samet Aybaba: Yukarıda Kalmak İstiyoruz
Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, "Göztepe maçı iyi bir maç olacak. Biz hem onları in...
21/2/2018 - 16:45
Arouna Kone: Kazanmak İçin Mücadelede Edeceğiz
Golcü futbolcumuz Arouna Kone, "Konyaspor maçını kazanmak için mücadele edeceğiz. Mil...
1/11/2017 - 14:20
Bursaspor Maçı Bizim İçin Önemli
Muhammet Demir, "Kasımpaşa maçının galibiyetini taçlandırmak ve bunu değerlendirmek i...
18/10/2017 - 15:04
Cem Özdemir: Güzel Günler Yaşamaya Başladık
Cem Özdemir: "Güzel günler yaşamaya başladık. İnşallah bu galibiyet serisi devam edec...
18/10/2017 - 15:20
Samet Aybaba: Yükselişteyiz
Samet Aybaba: "İki haftadır hem futbol hem de puan adına yükselişteyiz." dedi....
18/10/2017 - 15:40
Cyriac: Takıma Döndüğüm İçin Çok Mutluyum
Fildişi Sahilli futbolcumuz Zora Cyriac, sakatlığının ardından takıma yeniden döndüğü...
11/10/2017 - 14:54
Samet Aybaba: Kasımpaşa Maçı Çok Önemli
Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, Kasımpaşa maçının takımımız için önemli olduğunu sö...
11/10/2017 - 15:13
Samet Aybaba: Kupayı Hedef Olarak Görüyoruz
Samet Aybaba, "Biz kupayı bir hedef olarak görüyoruz. İnşallah iyi bir kura çekeriz d...
21/9/2017 - 18:53
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website