Haberler  >   Genel Haberler  >  Mecnun Otyakmaz: İyi Bir Takımımız Var
Mecnun Otyakmaz: İyi Bir Takımımız Var
Tarih: 07/11/2017 / Saat: 22:57 / sivasspor.org.tr
Mecnun Otyakmaz: İyi Bir Takımımız Var

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, "İyi bir takımımız var. Sakatlarımız da iyileşti. İyi bir takımı taraftar destekler ve coşturursa ister istemez o çocuklar da iyi motive olur." dedi.

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz beIN Sports'un sorularını cevapladı.

Takımımızda her şeyin planladığımız gibi gittiğini söyleyen Otyakmaz, "Transfer döneminde; takımımızın son halini daha önce aldırabilseydik biraz daha bu puanın üzerinde olabilirdik. Transfer dönemini biliyorsunuz. Bu sene Türkiye'de çok büyük para olduğu yönünde şehir efsanesi yayılmaya başladı dünya futbolunda. Dolayısı ile bizim transfer etmeyi arzu ettiğimiz oyuncular hep normal rakamların çok üstünde fiyat talep ettiler. Dolayısı ile biz de biraz sabırlı olmak zorunda kaldık. Sezona hazır başlayamadık ama şuan itibari ile memnunum takımın son durumundan." dedi.

Süper Lig'e veda ettiğimiz sezon küme düşmemek için mücadele ederken bazı maçlarda çok büyük aksilikler olduğunu ve taraftarlarımızdan da tepki aldığımızı söyleyen Otyakmaz, o dönemde başkanlığı bırakmayı ve genel kurul kararı aldıklarını söyledi.

Bazen tansiyonun yükseldiği anlarda stadyumlarda olumsuz tezahüratların olduğunu kaydeden Otyakmaz, "Biraz düşününce insan verilen mücadeleyi taktir ediyor ve küme düşmemize rağmen bütün taraftarlarımız takımımızı çağırıp alkışlamıştı. Böyle bir düşüş kimseye nasip olmadı Türkiye'de ve Avrupa'da da. Taraftarlarımızın o desteği hem benim bırakmama hem de takımın tekrar Süper Lig'e yükselmesine dayanak oluşturdu." diye konuştu.

Başkanlığının ilk yılında takımımızın Süper Lig'e çıktığını hatırlatan Otyakmaz, "11 yıl Süper Lig'de mücadele ettik. Düştüğümüz sezon 12 karşılaşmada öne geçmişiz. 4'ünde 2-0 öne geçmişiz o maçlar berabere bitmiş. Bu acı tatlı günler yaşanacakmış. Bu süreci yaşadık. “Bir arkadaşa bakıp çıkacağız” sloganu ile gerçekleşti hızlı bir şekilde layık olduğumuz Süper Lig'e döndük." ifadelerini kullandı.

Otyakmaz, yönetim kurulumuzun yıllardır birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını da belirtti.

Samet Aybaba ile anlaşarak çok doğru bir karar verdiğimizi kaydeden Otyakmaz, Aybaba ile hiç mağlup olmadan şampiyon olduğumuzu anımsattı.

Otyakmaz, yabancı oyuncu sınırlaması ile ilgili düşüncelerini de belirterek şunları söyledi:

"Yabancı sınırlaması ile ilgili şuan yapılacak bir şey yok. Devam eden sezon ve sözleşmeler var. İlerleyen yıllarda yabancı sayısı çok değil ama makul seviyeye indirilebilir. Ligde de gözle görünür bir kalite artışı oldu şu halde. Taraftar sayısında artışlar oluyor. Herkesin bir birini yenip sürpriz sonuçlar alabileceği bir lig devam ediyor. Biz yabancı sayısını 10'da tutuyorduk ancak rakiplerimiz bu hakkını sonuna kadar kullanınca bir atak yapıp yabancı sayısını 13'e çıkartmak zorunda kaldım. Ligimizde oynanan oyundan da memnun olduğumu söyleyebilirim."

Ligin ikinci yarısı ile birlikte uygulanmaya başlayacak Video Hakem Uygulamasının (VAR) doğru bir karar olacağını belirten Otyakmaz, "Futbolun akışkanlığına bir zarar getirebilir ama makul bir itiraz sayısı verilirse skorlara çok önemli etkisi olacak. Kararın doğru olacağına inanıyorum." dedi.

9 bine yakın kombine satışı gerçekleştirdiğimizi ve sezon başında kombine fiyatlarını çok ucuz tuttuğumuzu kaydeden Otyakmaz, "Yeni bir stadımız var. Taraftarlarımızı stadyumda görmek istiyoruz. Bu sayı artacaktır diye düşünüyorum. İyi bir takımımız var. Sakatlarımız da iyileşti. İyi bir takımı da taraftar destekler ve coşturursa ister istemez o çocuklar da iyi motive olur. Hem takım kazanır hem de taraftar daha çok mutlu olur." şeklinde konuştu.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI
  • Mecnun Otyakmaz: İyi Bir Takımımız Var

Hakan Keleş: Mücadeleyi Ön Plana Çıkarttık
Teknik Sorumlumuz Hakan Keleş: "Bizim takım zaten kaliteli bir ekip. Mücadeleyi de ön...
15/11/2018 - 19:13
Demir Grup Sivasspor´umuz 3 Gün İzinli
Demir Grup Sivasspor´umuzda futbolcularımıza 3 gün izin verildi....
12/11/2018 - 13:33
Vodafone Park´ta 11´ler Belli Oldu
Beşiktaş ile Demir Grup Sivasspor’umuz arasında oynanacak mücadelede her iki takımın ...
11/11/2018 - 19:30
Süper Lig´de Rakibimiz Beşiktaş
Demir Grup Sivasspor´umuz Spor Toto Süper Lig´in 12. hafta maçında bugün deplasmanda ...
11/11/2018 - 10:18
Beşiktaş 1-2 Demir Grup Sivasspor
Spor Toto Süper Lig´de Beşiktaş ile karşılaşan Demir Grup Sivasspor´umuz rakibini 2-1...
11/11/2018 - 22:26
Hakan Keleş: Hak Ettiğimiz Bir Maç Oldu
Teknik Sorumlumuz Hakan Keleş, "Hak ettiğimiz, mücadelemizi öne çıkardığımız bir maç ...
11/11/2018 - 23:43
Demir Grup Sivasspor´umuz İstanbul´da
Spor Toto Süper Lig´in 12´nci hafta maçında Beşiktaş ile karşılaşacak Demir Grup Siva...
10/11/2018 - 15:25
Futbolcularımıza Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
Futbolcularımız Erdoğan Yeşilyurt, Arouna Kone ve Paul Papp´ın doğum günü tekni...
10/11/2018 - 20:10
Ziraat Türkiye Kupası Finali Sivas´ta Oynanacak
Türkiye Futbol Federasyonu, 2018-2019 sezonu Ziraat Türkiye Kupası finalinin Sivas´ta...
9/11/2018 - 21:50
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website
Dgs Puan Hesaplama YGS Puan Hesaplama