Haberler  >   Genel Haberler  >  Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
Tarih: 18/06/2018 / Saat: 15:13 / sivasspor.org.tr
Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor

Türk futboluna daha nitelikli sporcular kazandırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Sivas İl Özel İdaresi ve Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor arasında ´Futbol Okulu´ için protokol imzalandı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül ile Demir Grup Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı Mecnun Otyakmaz arasında imzalanan protokol kapsamında; 16 derslikli okul, 200 yataklı pansiyon, çok amaçlı kapalı ve açık spor salonu, 60x90 oyun alanı ölçülerinde organik granüllü otomatik sulama sistemli sentetik çim kapalı futbol sahası, 68x105 oyun alanı ölçüsünde organik granüllü otomatik sulama sistemli sentetik çim futbol sahası ile 68x105 oyun alanı ölçüsünde doğal çim saha yapılacak.

Protokol kapsamında tesislerin tüm alt ve üst yapı çalışmaları Sivas İl Özel İdaresi tarafından yapılacak. Ayrıca okuldaki öğrencilere, öğretmenlere ve velilere futbol geliştirme, plan, program, faaliyet ve projelerin hayata geçirilmesi ile bünyesinde bulunan spor psikolojisi uzmanı, pedagog, beslenme uzmanı, sağlık ekibi, antrenörler, profesyonel yöneticilerle öğrenci takibini, seçimini yapmak ve spor eğitimini yönlendirecek, okul personelinin yeterliliğini arttıracak gerekli destekler ise Demir Grup Sivasspor tarafından sağlanacak.

Programda konuşan Vali Gül, futbol okulunun Ahmet Ayık Spor Lisesi bünyesinde yapılacağını belirterek, "Bu bir rutin hizmet değil. Bizim mahalleye yaptığımız ilkokul gibi değil bu proje. Bu özel ve kamu kaynağı ile başka yere yapılmayan bir proje. Bunun örneklerine baktığımız zaman ya kulüp kendisi yada bir sponsor aracılığı ile yapıyor. Biz bu projeyi Sivas İl Özel İdaresi aracılığı ile yapacağız. Yaklaşık 25 milyon liraya mal olacak." dedi

Futbol Okulu ile Demir Grup Sivasspor'un fiziki alt yapısının güçleneceğine dikkat çeken Gül, "Bununla birlikte insan alt yapısı güçlü olacak. Şehrimize ekonomik bir katkısı olacak. Belki dünya çapında futbolcular çıkacak. Gençlerimizin kötü alışkanlardan kurtulması içinde ayrı bir çalışma alanı olacak. Bu okulun yapılamasına imkan sağlayan Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz'a teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kulüp Başkanı Otyakmaz ise okulun Sivas'a ve Türk futboluna çok büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Çevre illerdeki genç kardeşlerimizin de faydalanabileceği bir okul olacak. Tokat'tan, Kayseri'den, Erzincan'dan öğrenci kardeşlerimiz de yurtta kalabilecek. Futbol ağır bir proje. Çok çalışılması gerekiyor. Dolayısı ile futbolcu kardeşlerimiz eğitimlerinden biraz geride kalıyor. Bu proje aradaki makası da daraltacak. Hem antrenmanlara daha fazla zaman ayıracaklar hem de eğitimlerine ara vermemiş olacaklar. Özellikle yabancı dil konusunda dünyaya entegre öğrenciler yetiştirileceğini düşünüyorum. Bize bu konuda destek olan hemşerimiz Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz'a, her zaman yanımızda olan Valimiz Davut Gül'e ve Sivas İl Özel İdaresi'ne teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Otyakmaz ayrıca yapılacak futbol okuluna yönetim kurulu tarafından alınan karar gereğince Bakan İsmet Yılmaz'ın adının verileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da buna benzer bir protokolün daha önce Bursaspor ile yapıldığını hatırlatarak, "Orada Bursaspor bu tesisleri kendisi yapıp, Milli Eğitim Bakanlığı'na devredecekti. Burada ise Sivas İl Özel İdaresi yapacak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredecek." dedi.

Spora çok önem verdiklerini kaydeden Bakan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

"43 tane ilimize 15 bin ila 50 bin kapasiteli statlar yaptık. Avrupa'nın hiçbir yerinde bu kadar kısa süre böyle tesisler kazandırılmadı. Sivasspor, Sivas'ın üzerine değer katan bir spor kulübümüz ve çok da iyi yönetiliyor. Sivasspor'un başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Sivasspor'u bugünlere getiren değerli başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca onlara değer veren Sivaslı hemşerilerime de teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz, Vali Gül ve Başkan Otyakmaz arasında okulun protokol sözleşmesi imzalandı.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor
 • Sivas Futbol Okuluna Kavuşuyor

Antalyaspor Mesaisi Devam Ediyor
Spor Toto Süper Lig´in 23. hafta maçında sahamızda Antalyaspor´u konuk ed...
19/2/2019 - 14:19
Ligde 2 Haftalık Program Açıklandı
2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 23 ve 24. hafta müsabaka ...
18/2/2019 - 08:37
Erzurum´da İlk 11´ler Belli Oldu
Demir Grup Sivasspor´umuz ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor arasında oynanacak müca...
17/2/2019 - 12:46
BŞB. Erzurumspor 4-2 Demir Grup Sivasspor
Spor Toto Süper Lig´de Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşılaşan Demir Grup Siva...
17/2/2019 - 14:29
Takımımız BŞB. Erzurumspor Maçına Hazır
Demir Grup Sivasspor´umuz Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 22....
16/2/2019 - 14:50
Süper Lig´de Rakibimiz BŞB. Erzurumspor
Demir Grup Sivasspor´umuz Spor Toto Süper Lig´de bugün deplasmanda Büyükşehir Belediy...
16/2/2019 - 17:50
Demir Grup Sivasspor´umuz Erzurum´a Gi
Spor Toto Süper Lig´de Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşılaşacak Demir G...
15/2/2019 - 14:50
Futbolcularımız Sivas´tan Güzel Anılarla Ayrılıyor
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, "Brezilyalı futbol severlerin Türkiye´de bir kaç takımla ...
14/2/2019 - 23:26
Üst Sıralara Oynamanın Sevincini Yaşıyoruz
Özer Hurmacı, "Bütün takım arkadaşlarımı kutluyorum. Artık üst sıralara oynayabiliriz...
13/2/2019 - 14:02
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website