Haberler  >   Genel Haberler  >  Otyakmaz ve Tuna Değerlendirmelerde Bulundu
Otyakmaz ve Tuna Kampta Değerlendirmelerde Bulundu
Tarih: 15/07/2018 / Saat: 14:45 / sivasspor.org.tr
Otyakmaz ve Tuna Kampta Değerlendirmelerde Bulundu

Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve Teknik Direktörümüz Tamer Tuna Bolu kampında değerlendirmelerde Bulundu.

Başkanımız Mecnun Otyakmaz: "Futbol Okulu projesi Sivasspor'un tarihinde ki en önemli imzalardan biri."

Teknik Direktörümüz Tamer Tuna: "Sivaslılar güzel insanlar. Sivas'ın öz değerleri de çok önemli. Ekonomik durumun bu günlere kadar güzel gelişinin nedeni aslında bu insanların özelliğinden."

Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve Teknik Direktörümüz Tamer Tuna Bolu'nun Karacasu beldesinde kamp yaptığımız otelde Kanal 58'e değerlendirmelerde bulundu.

-Hainlerin Hayali Boşa Çıktı-

İlk olarak 15 Temmuz hain darbe girişimin ikinci yıl dönümünü değerlendiren Otyakmaz, Türk halkının özveri ve kahramanlığı sayesinde hainlerin hayallerinin boşa çıktığını söyledi.

-İnşallah Hem Sivasspor Hem de Kendi Kariyeri Açısından Önemli Birliktelik Olur-

Teknik Direktörümüz Tamer Tuna'nın takımımızın başına getiriliş sürecini değerlendiren Otyakmaz, Tuna'yı Çanakkale Darnedelspor'u çalıştırdığı dönemden beri takip ettiğini belirterek, "O dönemde 'Takibe alınması gereken, başarılı bir hoca' diye düşünmüştüm. Samet Aybaba takımdan ayrılıp yeni bir yol çizince kendine ilk düşündüğümüz kişilerden bir tanesiydi ve 5 dakika içinde de anlaştık. İnşallah hem Sivasspor hem de kendi kariyeri açısından önemli birliktelik olur." dedi.

-Belirlediğimiz Birkaç Tane Oyuncu Var-

İlk transfer döneminde fiyatların çok yüksek olduğunu kaydeden Otyakmaz, "Biraz temkinli davranmaya gayret ediyorduk ki bunun ne kadar doğru ve önemli olduğunu da geçtiğimiz aylarda ülkemizin yakalanmış olduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı temkinli olmanın ne kadar doğru olduğunu gördük. Tedbirli olmasaydık ve taraftarımızın bize vermiş olduğu baskıyla hoyrat davranıp biraz pahalı transferler yapmış olsaydık bugün kulübün kapısına kilit vurmamız gerekiyordu. Birçok takımın Dolar ve Euro borcu var. Bazı takımlar transfer bile yapamıyor. Bunlar çok sıkıntılı bir süreç Türk futbolu için. Belirlediğimiz birkaç tane oyuncu var. Sağ bek, sağ açık ve orta sahada. Durumların olgunlaşmasını bekliyoruz. Zaman içerisinde lig başlamadan bunları halletmek istiyoruz. Hocamıza teşekkür ediyoruz bu konuda bize baskı yapmıyor. O da gerçeklerin farkında. Panik yapmamamızın en önemli nedeni de geçtiğimiz sezon dinamik, başarılı olmuş, bugün dahi maçımız olsa sahaya çıkartacağımız 11-12 oyuncumuz olması." ifadelerini kullandı.

-Futbol Okulu Sivasspor Tarihinin En Önemli İmzası-

Otyakmaz, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivas Valiliği öncülüğünde yapılacak Futbol Okulu projesinin Sivasspor'un tarihinde ki en önemli imzalardan biri olduğunu söyleyerek, "Sivasspor'un temelinin bu imza ile atıldığını düşünüyorum. Bu yapılan imza hayata geçildiğinde bir defa tesislerimiz Avrupa'da dahi birçok kulübün hayalini kurduğu bir tesis haline gelecek. Bölgenin futbol cazibesi haline gelecek. Ondan Sivasspor kendi öz kaynakları ile çok fazla dışarıya para vermeden makul ölçülerde gelişen bir kulüp olacak. Benim başkanlık süresince attığım en önemli imza budur. Milli Eğitim Eski Bakanımız İsmet Yılmaz ve Valimiz Davut Gül'e çok teşekkür ediyorum." dedi.

-Yeni Sezonda 5-6 Bin Taraftar Kitlesine Oynamak İstemiyoruz-

Yeni sezonda daha çok taraftarımızı tribünlerde görmek istediğini belirten Otyakmaz, "Geçtiğimiz yıl bazı maçlarda özellikle maç seçildiğini gördük. Bazı maçlarda 20 bine yakın oynadık, bazı maçlarda 5-6 binde kaldığımız maçlar da oldu. Yeni sezonda 5-6 bin taraftar kitlesine oynamak istemiyoruz. O tribünler coşkulu ve kalabalık olduğu zaman takımımızın da coşkulu olduğunu görüyoruz. Futbolcular daha fazla motive oluyor ve da direkt olarak skora yansıyor. Her şey taraftarla daha güzel oluyor. Kombine fiyatları çok uygun. Kombine alarak hem ekonomik olarak takıma katkıda bulunuyorlar, hem de takımımıza tribünden destek oluyorlar. Taraftarlarımızı çok seviyoruz." diye görüş bildirdi.

-Burada Olmaktan Dolayı Çok Heyecanlıyım-

Teknik Direktörümüz Tamer Tuna ise Başkanımız Mecnun Otyakmaz ile sürekli iletişim halinde olduğunu ve saygı duyduğu bir isim olduğunu belirterek, "Sergen Yalçın ile birlikte Sivasspor'da çalışılırken kulüp yapısının ve yönetim anlayışının olması gerektiği gibi olduğunu gördüm. Tesisler o dönemde son derece iyi seviyedeydi. Sivas şehrinin futbol konusunda ne kadar geliştiğini o dönemde görmüştüm. Sivasspor'da olmam benim kariyerim açısından da en doğru yerde olduğumu gösteriyor. Bu planın içinde olmak çok önemli. Doğru bir kulüp, doğru bir şehir. Yapılabilecek çok iyi şeylerin de olduğunu biliyorum. Sivasspor'da oluşumun en büyük nedeni Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulumuzdur bu konuda çok teşekkür ediyorum. Burada olmaktan dolayı çok heyecanlıyım." diye konuştu.

-Sivasspor Özü Güzel Bir Kulüp-

Sivasspor'un özünün güzel bir kulüp olduğunu belirten Tuna sözlerine şöyle devam etti:

"Sivaslılar güzel insanlar. Sivas'ın öz değerleri de çok önemli. Ekonomik durumun bu günlere kadar güzel gelişinin nedeni aslında bu insanların özelliğinden. Özlerini, güvenirliklerini hiç kaybetmediler. Bizim işimizin en önemli parçası takım kurabilmek. O takımı da sahada en iyi şeklide var edebilmek. Taraftara güzel futbol seyrettirmek ve heyecan duyabilecekleri bir takım göstermek. Transfer çalışmalarımız her gün devam ediyor ama bu adımlar kolay olmuyor. Görüştüğümüz oyuncuların transferi gerçekleşirse çok daha iyi bir Sivasspor olacak. Sivas'ta yaşayan aileler maçlara çocuklarını getirse o heyecanı yaşatsa stadyum dolar. Taraftar bizim en önemli parçamız."

-Hazırlıklarımız Çok İyi Geçiyor-

Bolu'daki kamp programımız hakkında da bilgi veren Tuna, "Bugün İran takımı Traktör Sazi ile ilk hazırlık maçımızı yapacağız. Sonra ayın 19'unda bir Azerbaycan takımı ile maçımız daha olacak. 22'sinde Boluspor ile bir maçımız olacak. 26'sında da Eskişehirspor ile kamptaki dördüncü maçımızı oynayacağız. Ardından 3-4 Ağustos'ta da Ankara'da TSYD turnuvasına katılarak Sivas'a döneceğiz. Hazırlıklarımız çok iyi geçiyor. Hazırlık maçlarında durumumuzu göreceğiz." dedi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI
  • Otyakmaz ve Tuna Kampta Değerlendirmelerde Bulundu
  • Otyakmaz ve Tuna Kampta Değerlendirmelerde Bulundu
  • Otyakmaz ve Tuna Kampta Değerlendirmelerde Bulundu
  • Otyakmaz ve Tuna Kampta Değerlendirmelerde Bulundu
  • Otyakmaz ve Tuna Kampta Değerlendirmelerde Bulundu

Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 20 Mayıs
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
20/5/2020 - 20:36
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 18 Mayıs Öğle
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle liglere verilen arada futbolcular...
18/5/2020 - 13:03
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 18 Mayıs Akşam
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
18/5/2020 - 20:35
Risk Yokken Maçların Başlaması Gerekiyor
Rıza Çalımbay, "Risk tamamen bittikten sonra futbol oynanması gerekiyor. Önemli olan ...
17/5/2020 - 10:10
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 15 Mayıs Öğle
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
15/5/2020 - 12:31
Yiğido´nun Antrenman Günlüğü - 15 Mayıs Akşam
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada futbolcularım...
15/5/2020 - 20:38
Otyakmaz: Kalan 8 Maçı Kazanırsak Şampiyon Oluruz
Mecnun Otyakmaz, "Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güvenec...
10/5/2020 - 00:25
Demir Grup Sivasspor 53 Yaşında
Demir Grup Sivasspor´umuz 53 yaşında....
9/5/2020 - 08:25
Süper Lig Başlıyor
Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart’ta ara verilen Süper Lig, 12, 13 ve 14 Haziran&...
6/5/2020 - 14:47
Kırmızı Forma Sivasspor Store´da

Beyaz Forma Sivasspor Store´da

Çubuklu Forma Sivasspor Store´da

Digitürk
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website