Haberler  >   Genel Haberler  >  Başkanımızdan Basın Açıklaması
Başkanımızdan Basın Açıklaması
Tarih: 22/01/2014 / Saat: 14:47 / sivasspor.org.tr
Başkanımızdan Basın Açıklaması

20 Ocak 2014 tarihinde Kulüpler Yasası ve e-bilet gündem maddeleri ile toplanan Kulüpler Birliği Vakfı’nda ve sonrasında yaşananlar aşağıdaki açıklamayı yapmamı zorunlu hale getirmiştir.

Hayatımın hiçbir döneminde başkalarının sorunlarından keyif almadım. Hiçbir zaman başkalarının kusurlarını ortaya dökmedim. İyi biliyorsam konuştum, kötü biliyorsam sustum.

3 Temmuz 2011 tarihinden beri son derece zor günler yaşadım, Allah’a sığındım, aklanacağım günü sabırla bekledim, bekliyorum. 

Bu açıklamayı okuyan herkes de şu ya da bu şekilde hissetmiştir ki, kayıplarınızdan çok haklılığınızı, masumiyetinizi tescillendirememek yakar canınızı. Benim de bugün itibarı ile mücadelem masumiyetimin, Sivas şehrinin bana emanetine ihanet etmediğimin tescillenmesi içindir.

 Bu mücadelemi bugüne kadar sadece kendi haklılığımdan bahsederek yürüttüm. Farklı bir yola saparak, kendimi savunmak yerine başkalarını suçlamak gibi bir tercihim olmadı.

Ancak konu, toplantı gündemi, ortam ve hazır bulunanlar önemsenmeksizin tekrar tekrar gündeme gelmeye devam etmektedir. Her ne kadar, Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu altı aydan uzun zaman önce aynı ortamda aynı ifadeleri kullanmıştır. Kendisine o gün ne söylediysem bugün de aynısını söyledim. Sayın Hacıosmanoğlu ilk toplantının ardından katıldığı bir televizyon programında benim kirliliğe bulaşmadığımı, kendisinden nasıl eminse benden de öyle emin olduğunu, ifade etmişse de iki gün önce aynı ifadeleri tekrar kullandı. Dolayısı ile ben de kendisine aynı cevabı verdim.

Söylediklerim hakkında iddia olan herkesin suçlu sayılamayacağı, Trabzonspor Kulübü hakkında da iddiaların bulunduğudur.

İlk toplantıdan sonra Trabzonspor hakkındaki iddiaların detaylarını isimler, olaylar ve rakamlar bazında aktardım. Bunları daha önce dönemin başkanı Sayın Sadri Şener’le de paylaşmıştım.

Şimdi Trabzonspor Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu, temiz futbol adına bunları Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşmamı aksi takdirde beni müfteri ilan edeceğini söylemektedir.

Sayın Hacıosmanoğlu’na toplantı da söylediğim gibi ben kendimi savunurken bile başkalarını şikayet etmem. Kendisinin 29 Haziran 2013 tarihinde canlı yayında söylediği gibi Sivas ve Trabzon şehirleri dost ve kardeştir. Bu dostluğu bozan ben olmam. Kendime yapılana duyduğum tepki ile bile aynısını karşımdakine yapmam.

Ancak, Sayın Hacıosmanoğlu temiz futbol için benim açıklamada bulunmam isteğinde samimi ise kendisine altı ay önce aktardıklarımı o gün olduğu gibi bugün de ilgili makamlara iletme imkanı vardır. Kendisini buradan temin ederim ki, girişimi neticesi ilgili makamlar bana ulaştığında kendisine ve Sayın Sadri Şener’e aktardıklarımı her bir kelimesinin altını onurumla imza ederek aynen tekrar ederim.

Futbol kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Mecnun Otyakmaz

Sivasspor Kulüp Başkanı


Hollanda Kampı Başladı
Demir Grup Sivasspor´umuz, 2019-2020 sezonu öncesinde ikinci etap Hollanda kampına ba...
23/7/2019 - 09:13
Bolu Kampımız Sona Erdi
Yeni sezona Bolu´nun Gerede ilçesinde hazırlanan Demir Grup Sivasspor´umuz birinci et...
19/7/2019 - 13:22
Demir Grup Sivasspor 1-0 Y. Malatyaspor
Demir Grup Sivasspor´umuz ile Yeni Malatyaspor arasında oynanan ve ilk 45 dakik...
18/7/2019 - 14:53
Isaac Cofie Demir Grup Sivasspor´umuzda
Demir Grup Sivasspor´umuz, Ganalı futbolcu Isaac Cofie´yi renklerine bağladı....
17/7/2019 - 17:03
2019-2020 Sezonu Fikstürü Çekildi
2019 - 2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu´nun fikstür çekimi yapıldı....
17/7/2019 - 21:43
Hazırlık Maçında Rakibimiz Y. Malatyaspor
Demir Grup Sivasspor´umuz, hazırlık maçında Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak....
16/7/2019 - 16:37
Hakan Arslan: Bu Oluşumdan Kuvvetli Çıkacağız
Hakan Arslan: "Yeni bir yapılanma içine girdik. Yeni bir oluşum var Demir Grup Sivass...
16/7/2019 - 19:52
15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygılarım
15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize Saygılarımızla......
15/7/2019 - 00:04
Muammer: Neyim Var, Neyim Yok Buraya Vereceğim
Muammer Yıldırım, "Emeğimin karşılığını sahada vermek istiyorum. Bunu da sahada inşal...
13/7/2019 - 13:40
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website