Haberler  >   Genel Haberler  >  Başkanımızdan Basın Açıklaması
Başkanımızdan Basın Açıklaması
Tarih: 22/01/2014 / Saat: 14:47 / sivasspor.org.tr
Başkanımızdan Basın Açıklaması

20 Ocak 2014 tarihinde Kulüpler Yasası ve e-bilet gündem maddeleri ile toplanan Kulüpler Birliği Vakfı’nda ve sonrasında yaşananlar aşağıdaki açıklamayı yapmamı zorunlu hale getirmiştir.

Hayatımın hiçbir döneminde başkalarının sorunlarından keyif almadım. Hiçbir zaman başkalarının kusurlarını ortaya dökmedim. İyi biliyorsam konuştum, kötü biliyorsam sustum.

3 Temmuz 2011 tarihinden beri son derece zor günler yaşadım, Allah’a sığındım, aklanacağım günü sabırla bekledim, bekliyorum. 

Bu açıklamayı okuyan herkes de şu ya da bu şekilde hissetmiştir ki, kayıplarınızdan çok haklılığınızı, masumiyetinizi tescillendirememek yakar canınızı. Benim de bugün itibarı ile mücadelem masumiyetimin, Sivas şehrinin bana emanetine ihanet etmediğimin tescillenmesi içindir.

 Bu mücadelemi bugüne kadar sadece kendi haklılığımdan bahsederek yürüttüm. Farklı bir yola saparak, kendimi savunmak yerine başkalarını suçlamak gibi bir tercihim olmadı.

Ancak konu, toplantı gündemi, ortam ve hazır bulunanlar önemsenmeksizin tekrar tekrar gündeme gelmeye devam etmektedir. Her ne kadar, Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu altı aydan uzun zaman önce aynı ortamda aynı ifadeleri kullanmıştır. Kendisine o gün ne söylediysem bugün de aynısını söyledim. Sayın Hacıosmanoğlu ilk toplantının ardından katıldığı bir televizyon programında benim kirliliğe bulaşmadığımı, kendisinden nasıl eminse benden de öyle emin olduğunu, ifade etmişse de iki gün önce aynı ifadeleri tekrar kullandı. Dolayısı ile ben de kendisine aynı cevabı verdim.

Söylediklerim hakkında iddia olan herkesin suçlu sayılamayacağı, Trabzonspor Kulübü hakkında da iddiaların bulunduğudur.

İlk toplantıdan sonra Trabzonspor hakkındaki iddiaların detaylarını isimler, olaylar ve rakamlar bazında aktardım. Bunları daha önce dönemin başkanı Sayın Sadri Şener’le de paylaşmıştım.

Şimdi Trabzonspor Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu, temiz futbol adına bunları Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşmamı aksi takdirde beni müfteri ilan edeceğini söylemektedir.

Sayın Hacıosmanoğlu’na toplantı da söylediğim gibi ben kendimi savunurken bile başkalarını şikayet etmem. Kendisinin 29 Haziran 2013 tarihinde canlı yayında söylediği gibi Sivas ve Trabzon şehirleri dost ve kardeştir. Bu dostluğu bozan ben olmam. Kendime yapılana duyduğum tepki ile bile aynısını karşımdakine yapmam.

Ancak, Sayın Hacıosmanoğlu temiz futbol için benim açıklamada bulunmam isteğinde samimi ise kendisine altı ay önce aktardıklarımı o gün olduğu gibi bugün de ilgili makamlara iletme imkanı vardır. Kendisini buradan temin ederim ki, girişimi neticesi ilgili makamlar bana ulaştığında kendisine ve Sayın Sadri Şener’e aktardıklarımı her bir kelimesinin altını onurumla imza ederek aynen tekrar ederim.

Futbol kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Mecnun Otyakmaz

Sivasspor Kulüp Başkanı


Fenerbahçe Maçını Ali Palabıyık Yönetecek
Demir Grup Sivasspor´umuz ile Fenerbahçe arasında oynanacak mücadeleyi hakem Ali Pala...
11/12/2019 - 14:03
Samassa: Maça İyi Hazırlanıyoruz
Mamadou Samassa, "Fenerbahçe iyi oyunculardan kurulu bir takım. Gerçekten zor bir müs...
11/12/2019 - 14:21
Fenerbahçe Hazırlıkları Devam Ediyor
Demir Grup Sivasspor´umuz, Fenerbahçe maçının hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanl...
11/12/2019 - 15:06
Başkanımız Mecnun Otyakmaz´dan Açıklama
Başkanımız Mecnun Otyakmaz, resmi internet sitemiz üzerinden açıklamada bulundu....
11/12/2019 - 19:35
Fenerbahçe Mesaisi Başladı
Süper Lig´in lideri Demir Grup Sivasspor´umuz, Fenerbahçe maçının hazırlıklarına bugü...
10/12/2019 - 18:29
Rıza Çalımbay: Çok Kritik Maçları Geçip Geldik
Rıza Çalımbay, "Biz çok kritik maçları geçip geldik buralara. Onun için oyunumuzun üz...
10/12/2019 - 19:38
Fenerbahçe Maçının Biletleri Satışta
Demir Grup Sivasspor´umuz ile Fenerbahçe arasında oynanacak mücadelenin bilet satışı ...
9/12/2019 - 11:52
Demir Grup Sivasspor´umuz 2 Gün İzinli
Demir Grup Sivasspor´umuzda futbolcularımıza 2 gün izin verildi....
8/12/2019 - 12:39
Malatya´da Kadrolar Belli Oldu
BtcTurk Yeni Malatyaspor ile Demir Grup Sivasspor arasında oynanacak mücadelede her i...
7/12/2019 - 14:00
Beyaz Forma Sivasspor Store´da
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website