Haberler  >   Genel Haberler  >  Mecnun Otyakmaz: İyi Bir Takım Kuracağız
Başkanımız Mecnun Otyakmaz: İyi Bir Takım Kuracağız
Tarih: 18/08/2015 / Saat: 01:01 / sivasspor.org.tr
Başkanımız Mecnun Otyakmaz: İyi Bir Takım Kuracağız

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, "Yeni sezon geçtiğimiz sezonlara göre daha zorlu geçecek. İyi bir takım kurarak taraftarlarımızın stadyumdan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlayacağız." dedi.

Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Vizyon 58 Tv'de yayınlanan Futbol Analiz programının konuğu olarak soruları cevapladı.

Sezonun ilk maçında evimizde 2-2 berabere kaldığımız Galatasaray maçını değerlendiren Başkanımız Otyakmaz, "Bu maçın ardından şunu gördük ki; takımımız çok iyi bir kamp dönemi geçirmiş. Hiçbir futbolcuda sakatlık olmadan sezona başladık. Her maçın kendine göre bir hikayesi vardır. 2-0'ı bulduktan sonra bir ara farkı daha açabilecek duruma gelmiştik. Galatasaray karşısında 2-0 öne geçmek çok önemli bir avantaj ama dikkat edilmesi gereken bir skor. Ofsayt bir golle 2-1 olduktan sonra psikolojik olarak takımın geri yaslandığını bir müddet topu Galatasaray'a bıraktığını gördük. Bu süreçte de 2-2'lik durum yakalandı. Futbol öyle bir şey ki; son dakikada canımız da yanabilirdi. Böyle bir şeyin gerçekleşmemesi de sevindirici. Geçtiğimiz sezon ekonomisi büyük takımlara karşı hiç puan alamadığımızı hesap ettiğimizde ilk haftada karda olduğumuzu düşünebiliriz. Tabi bu 3 puanda olabilirdi gerçekten" dedi.

Tribün kapatma uygulamasının yanlış bulduğunu kaydeden Otyakmaz, "Taraftarlarımızdan biraz dikkatli olmasını rica ediyoruz. Anlık bazı gelişmelerden dolayı tepkilerde geçtiğimiz sezon takımımız para cezalarının yanı sıra tribün kapatma cezası ile karşı karşıya kaldı. Genelde kötü yönetim gösteren hakemlere tepkileri oldu. Neredeyse bir futbolcu parası kadar ceza aldık. O yüzden taraftarlarımız bu konuda duyarlı olsun. Tepkilerini daha kabul edilebilir, ceza almayacak şekilde gerçekleştirmeliler. İşin içine küfür girdiği zaman hem Sivas'ın imajına yakışmıyor, hem de kulübümüz para cezaları alıyor" diye konuştu.

Otyakmaz, son yıllarda tribünlerde seyirci kaybının yaşandığını belirterek, "Son yıllarda yaşanan seyirci kaybı bu yıl da devam ederse eğer evimizdeki baskı avantajımızı hiçbir rakibimize karşı kullanamayız. Keşke daha etkili olabilecek, takımları baskı altına alabilecek, oyuncumuzu coşturacak, takımı bir adım daha ileri götürecek taraftarımızın olmasını arzu ederim. Aslında bu potansiyel bizde var ama maalesef özellikle Passolig'den sonra seyirci kaybı yaşandı. Yeni sezonda inşallah tribünler dolar, takımımıza da katlıları olur. Biz de kulüp olarak kombine bilet fiyatlarını ucuz tutarak düşük gelirli taraftarımızın bile stada girebilecek şekilde kombineleri ayarladık" ifadesini kullandı.

Otyakmaz, başarılı futbolcumuz Aatif Chahechouhe'nun Sivas'ta ve Sivasspor'umuzda mutlu olduğunu ve yeni sezonda takımımızda kalacağını da belirtti.

Taraftarlarımızın antrenmana alınmamasını da değerlendiren Otyakmaz, "Antrenmanlar ders gibidir. Bazı günler takımımız taktik çalışıyor. Antrenmanı biraz mahrem olarak düşünüp çok fazla seyirciye açmıyor hocamız. Saygı duymak gerekli. Bunda küsmece, darılmaca olmaması gerekli. Herkes işini yapıyor" dedi.

Yeni 4 Eylül Stadyumu'nda devam eden çalışmalar hakkında da bilgi veren Otyakmaz, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz, daha işin başında bazı aksaklıkları tespit ettik. Bunu hem beden terbiyesine, hem yüklenici firmaya hem TOKİ'ye ilettik. Bunlarla ilgili bir ay uğraşmama rağmen bir adım bile ilerleme kat edemedik. O yüzden ben pes ettim. Bazı aksaklıklar olduğunu da görüyoruz. Ama ihalesi yapıldı bu gibi işlere de fazla müdahale edilemiyor. Elimizden geleni yaptık. Ama stadımız gerçekten güzel, şirin bir stat oluyor. Stadımız ocakta hazır olsa bile kış günü inşat halindeki stada geçmeyi pek düşünmüyorum."

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, şehrimizin diğer liglerde temsil edecek takımlar ile iyi bir iletişim içinde olduğumuzu belirterek başarılar diledi.

Yeni sezonun geçtiğimiz sezonlara göre daha zorlu geçeceğini söyleyen Başkanımız Otyakmaz, iyi bir takım kurarak taraftarlarımızın stadyumdan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlayacağımızı sözlerine ekledi.

 


Yardım Kampanyasına Destek
...
28/1/2020 - 17:12
Uğur Çiftçi 3. Kez Baba Oldu
Futbolcumuz Uğur Çiftçi, üçüncü kez baba olma mutluluğunu yaşadı....
28/1/2020 - 22:25
Süper Lig´de Rakibimiz Çaykur Rizespor
Süper Lig´in lideri Demir Grup Sivasspor´umuz, 19. hafta maçında bugün Ça...
27/1/2020 - 00:00
Sivas´ta Kadrolar Belli Oldu
Demir Grup Sivasspor´umuz ile Çaykur Rizespor arasında oynanacak mücadelede her iki t...
27/1/2020 - 19:00
Demir Grup Sivasspor 1-1 Çaykur Rizespor
Süper Lig´de Çaykur Rizespor ile karşılaşan Demir Grup Sivasspor´umuz rakibiyle 1-1 b...
27/1/2020 - 22:26
Rıza Çalımbay: Yenilgiyi Kabullenmedik
Rıza Çalımbay: "Maçı kazanmak için elimden gelen her şeyi yaptık. Hiçbir zaman yenilg...
27/1/2020 - 23:01
Hugo Vieira´nın Sözleşmesi Feshedildi
Profesyonel futbol A takımı sporcularımızdan Hugo Vieira´nın sözleşmesi karşılı...
25/1/2020 - 00:08
Rıza Çalımbay: Çok Üzgünüz
Rıza Çalımbay, "Deprem nerede olursa olsun gerçekten çok üzücü bir olay. Vefat edenle...
25/1/2020 - 11:36
Claudemir Demir Grup Sivasspor´da
Demir Grup Sivasspor´umuz, Brezilyalı futbolcu Claudemir´i renklerine bağladı....
25/1/2020 - 13:10
Kırmızı Forma Sivasspor Store´da

Beyaz Forma Sivasspor Store´da

Çubuklu Forma Sivasspor Store´da

Digitürk
Copyright © 2017 Sivasspor Resmi İnternet Sitesi - Sivasspor Club Official Website