Rıza Çalımbay: Beklentimizin Altında Bir Futbol Oynadık

Rıza Çalımbay, “Çok iyi bir şekilde konsantre olarak buraya geldik. Arkadaşlarımızla maçın önemine dair her şeyi konuştuk. Ben bu kadar kötü oynayacağımızı hiç düşünmüyordum. Beklediğimizin altında bir futbol oynadık. Bir puan aldığımız için üzülüyoruz.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz Spor Toto Süper Lig 2021-2022 Sezonu’nun 12. hafta maçında sahamızda GZT Giresunspor ile golsüz berabere kaldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Ben daha önce de Demir Grup Sivasspor’da çalıştım. Şimdi de nedeneyse 3 yılı doldurdum. Birçok kritik maçlar oynadık. Bu maç belki de o maçlardan daha iyi hazırlandığımız bir maçtı. Hafta içerisinde yaptığımız antrenmanlar olsun, Giresunspor analizi olsun, oyuncuları tek tek analiz ettik. Çok iyi bir şekilde konsantre olarak buraya geldik. Arkadaşlarımızla maçın önemine dair her şeyi konuştuk. Maalesef konuştuklarımızın hepsi ya tesiste ya da soyunma odasında kaldı. Beklemediğimiz kötü bir futbol oynadık. Sanki sahada 11 kişi değil de 8-9 kişi gibi oynadık. İlk yarı maalesef bir sürü pozisyonlar verdik. Bir türlü oyundaki dengeyi kuramadık. Ben bu kadar kötü oynayacağımızı hiç düşünmüyordum. Çünkü hepsi çok yetenekli, yüksek kapasitede oyuncular. Bugün kapasitelerini sahaya yansıtamadılar. İkinci yarı oyuncu ve taktik değişiklikleri yaptık. Sıkıntı yaşadığımız yeleri güçlendirdik. Daha dengeli bir maç oldu. Gelen pozisyonlar oldu ama değerlendiremedik. Beklediğimizin altında bir futbol oynadık. Bir puan aldığımız için üzülüyoruz.”

Haber Bilgisi

Haber & Fotoğraf: Erhan Erdoğan

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.