Rıza Çalımbay: Birlik ve Beraberlik İçinde Oynayan Kadromuz Var

Rıza Çalımbay, “Takımıma güveniyorum. Mütevazi ama çok iyi bir kadromuz var. Birlik ve beraberlik içinde oynuyoruz. Antrenmanlarımız, her şeyimiz çok iyi gidiyor. Bunları sahaya yansıtırsak kendi sahamızdan çok iyi ayrılabiliriz.” dedi.

Resmi internet sitemize açıklamada bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ilk olarak ligde geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadığımız ve 3-2 kazandığımız Gençlerbirliği maçını değerlendirdi.

Mücadelenin her iki takım için de çok önemli olduğunu kaydeden Çalımbay, “Zor bir müsabaka olacağını biliyorduk ve maça istediğimiz gibi başlayamadık. İlk yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık, 2-0 geriye düştük. Devre arasında arkadaşlarla konuştuk. İki yarıya 3 oyuncu değişikliği yaparak başladık. İkinci yarıda mükemmel oynadık. Çok güzel pozisyonlar yakaladık ve onları da değerlendirdik. İyi bir galibiyet aldık. 2-0’dan böyle zor bir maçı çevirmek kolay değildi. Takımımı tebrik ediyorum. Oyuna giren arkadaşlarımızın son haftalarda çok büyük etkileri oldu.” diye konuştu.

– Birlik ve Beraberlik İçinde Oynayan Bir Kadromuz Var

Ligde salı günü sahamızda oynayacağımız Beşiktaş maçını da değerlendiren Çalımbay, ligin en zor maçlarından birisi olacağını söyledi.

Kendi sahamızda kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağımızı söyleyen Çalımbay, “Beşiktaş çok iyi bir takım. Her an oyunun kaderini değiştirecek oyunculara sahipler. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Tedbirlerimizi ona göre almamız gerekiyor. Takımıma güveniyorum. Mütevazi ama çok iyi bir kadromuz var. Birlik ve beraberlik içinde oynuyoruz. Antrenmanlarımız, her şeyimiz çok iyi gidiyor. Bunları sahaya yansıtırsak kendi sahamızdan çok iyi ayrılabiliriz.” ifadelerini kullandı.

– Hakan Arslan’ın Cezası İçin İtirazda Bulunduk

Takım kaptanlarımızdan Hakan Arslan’ın çok değerli bir oyuncu olduğunu kaydeden Çalımbay, “Hakan Arslan, kırmızı kart gördüğü Konyaspor maçında isteyerek faul yapmadı. Kulüp olarak itirazda bulunduk. İnşallah onun da cezasını 1 maça indireceklerdir. Bunun benzerlerini daha önce gördük. 2 maç ceza alanların cezası 1 maça indirildi. Geçtiğimiz sezon Alexander Sörloth’un 6 maçlık cezası sıfıra indirildi ve bizim maçta oynamıştı. Bunun örnekleri olduğu için Hakan Arslan için de çok güzel bir karar vereceklerine inanıyorum. Zaten 1 maç da cezasını çekti. Hakan Arslan’a ihtiyacımız var.” diyerek sözlerini tamamladı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.