Rıza Çalımbay: Karagümrük Maçı Çok Önemli ve Kritik

Rıza Çalımbay: “Fatih Karagümrük maçı çok önemli ve kritik bir mücadele. Bizim için dönüm noktası gibi bir maç. Bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamada bulundu.

İlk olarak ligde geçtiğimiz hafta Galatasaray ile oynadığımız ve 2-2 berabere kaldığımız maçı değerlendiren Çalımbay, güzel bir lig maçı oynadığımızı söyledi.

İki takımın da galibiyet için mücadele ettiğini kaydeden Çalımbay, “Bizim de düşüncemiz oradan puan ya da puanlar alıp gelmekti. Hem ilk yarısı hem ikinci yarısı gerçekten güzel bir maç oldu. Gayet iyi oynadık. Deplasman takımı gibi kapanmadık. Sadece 5 dakika baskı yedik. Onun dışında gayet güzel şekilde oynamaya çalıştık, oynadık da. Takımımı tebrik ediyorum. Gerçekten güzel mücadele ettiler. Hak ettiğimiz puanı aldık. Şanssız penaltı olayı olmasaydı maçı 2-1 de bitirebilirdik. İyi bir maç oynayarak geldik.” şeklinde konuştu.

– Max Gradel’e Verilen Kart Çok Ağırdı

Galatasaray karşısında hem Max Gradel hem de Mustapha Yatabare’nin cezalı duruma düştüğünü hatırlatan Çalımbay, “Özellikle Max Gradel’e verilen ceza çok ağır. Max şimdiye kadar oynadığı maçlarda kasıtlı faul yapmadı. Sadece dokunma ile sarı kartı gösterdi ve oyuncumuzu attı. Bize göre çok ağırdı.” ifadelerini kullandı.

– Herkesin Çok Büyük Sorumluluk Alması Gerekiyor

Süper Lig’in 30. haftasında cumartesi günü sahamızda oynayacağımız Fatih Karagümrük maçının çok önemli ve kritik olduğunun altını çizen Çalımbay,  “Bizim için dönüm noktası gibi bir maç. Bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Bütün arkadaşlarımız kapasitesinin üstüne çıkması gerekiyor. Herkesin çok büyük sorumluluk alması gerekiyor ve bu maçı iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Bu maçtan sonra oynayacağımız Göztepe maçı da aynı şekilde çok önemli. Ondan sonra ki arada takımımızın dinlenmeye ihtiyacı var. Onu da iyi bir şekilde geçirirsek ligi de iyi bir yerde bitireceğimize inanıyorum.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.