Rıza Çalımbay: Oyunumuzu Skora Yansıtamadık

Rıza Çalımbay, “Takımından ve oyun disiplininden memnunum. Oynadığımız oyunu skora yansıtamadık.” dedi.

Süper Lig’de 32. haftada Trabzonspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden golsüz beraberlikle ayrıldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmede bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, oynadığımız oyunu skora yansıtamadığımızı söyledi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, karşılaşma öncesi bütün gayemizin 3 puan olduğunu belirterek, “O doğrultuda maçın başlarında iyi oynadık, güzel şeyler yaptık. Geneline baktığımız zaman güzel pozisyonlar yakaladık ama son paslarda biraz dikkatli olsaydık, buradan rahatlıkla galibiyetle ayrılabileceğimiz bir maçtı. Biz de Trabzon da galibiyet için oynadı. Özellikle ikinci yarının başında güzel pozisyonlarımız vardı. Maçın başlarında da pozisyonlarımız vardı. Takımından ve oyun disiplininden memnunum. Oynadığımız oyunu skora yansıtamadık. Bizi tek üzen bu. Onun dışında bir şey yok. Şimdi kalan maçlarımız var ve bizim de puana ihtiyacımız var. Kalan 10 maçı da en iyi şekilde bitirip, ligi de iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Sezon başından beri sıkıntılar yaşamış bir takımız. Bu sıkıntıları aşıp buralara geldik. Daha iyisini de yapabileceğimize inanıyorum. Çok iyi bir takımız var. Gerçekten hepsi örnek ve disiplinli oyuncularımız var. Onlarla güzel şeyler yapıyoruz. Önemli olan bu yakaladığımız istikrarı ilgin sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz. Tek amacımız Sivas’ın bu seneyi iyi bir yerde bitirmesi.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.