8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın futbol takımımız, kadın çalışanlarımız ve kadın taraftarlarımız ile bir araya geldi.

Kent merkezinde bir otelde düzenlenen organizasyona Sivas Valisi Salih Ayhan, Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Başkan Yardımcımız Mehmet Oflaz, As Başkanlarımız Faruk Taşseten ve Mehmet Ali Topal ile 1967 Sivasspor Kadın Taraftarları Derneği üyeleri, Bitexen Sivasspor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörümüz Nevzat Ercanlı, kadın futbolcularımız ile kadın çalışanlarımız katıldı.

Vali Ayhan: Kadınlarımız Varlıklarıyla Bize Güç veriyor

Programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, kadınların hayatın her alanında olduğunu belirterek, “Hayatın her alanı kadınlarla güzel, kadınlarımızın varlıkları bize güç veriyor. Bunu anlayabilmek çok önemli. Hem erkek hem de kadın bir bütündür. Kadınlar fedakardır, sabırlıdır ve disiplinlidir. Bu ülkenin kurulmasında kadınlarımızın emeği var. Kadınlar sosyal hayatta ve sporda da varlar. Sivas’ımızdaki Yiğido kadınlarımızın bu özel gününü kutluyorum. Dünyadaki tüm kadınların günlerini kutluyorum.” dedi.

Otyakmaz: Kadın Futbol Takımı Kulübümüze Ayrı Bir Renk Kattı

Başkanımız Mecnun Otyakmaz ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yapılan organizasyonla ilgili, “Bu yıl Demir Grup Sivasspor için kadınlarımızın katılımıyla çok daha önemli bir yıl haline geldi. Başta kadın futbol takımımız ve kadın taraftar derneğimizle birlikte Sivasspor artık daha güzel. Bu organizasyon için 1967 Sivasspor Kadın Taraftarları Derneği’ne teşekkür ediyorum. Kadın futbol takımımızda kulübümüze ayrı bir renk kattı. En son kurulan takım olmamıza rağmen bizden önce kurulun takımları mücadele ederek geride bırakmış durumdayız. Kızlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki karşılaşmalarda da bizleri gururlandıracaklar. Önümüzdeki yıl kadın futbolunun yılı olacak diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sivasspor logolu pasta kesildi. Daha sonra Sivasspor kadın futbol takımı sporcuları müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.