Sivasspor Vali Lütfullah Bilgin Tesisleri 96.500 m2 arazi üzerine kurulmuş olan tesislerimiz 2011 yılında yapımı tamamlanmıştır. Vali Lütfullah Bilgin Tesisleri Türkiye’nin en modern ve en büyük tesislerinden biridir. Tesislerimiz içerisinde 2 bina, 5 antrenman sahası, 1 basketbol ve voleybol sahası, 1 kapalı spor kompleksi, 1 restaurant, 1 saha bakım binası,  50 araçlık otopark, 200 araçlık genel otopark, 4 yüz ton kapasiteli su deposu, 650 kw gücünde 2 adet trafo, 3 bin m2 tesis içi yer taşı döşeme, tesis içi aydınlatma, çocuk oyun alanı, süs havuzları,  2 bin 400 m2 çevre istinat duvarı, ana giriş kapısı ve güvenlik kontrol binası bulunmaktadır.

A Takım Binası

Yapımı 2009 yılında tamamlanan ve 1.600 m2 üzerine kurulmuş bina futbol A takımımız ve teknik heyetimiz tarafından kullanılmaktadır. Futbol A takımımız için her türlü konforu ve teknolojiyi içinde barındıran binanın zemin katında resepsiyon, lobi, bilgi işlem odası, başkan ve yönetim kurulu odası, teknik direktör çalışma odası, antrenör çalışma odası, personel odası, kondisyon salonu, yemekhane, depo, sporcu dinlenme ve oyun salonu, sinema salonu, doktor odası, masör odası, malzeme odası, futbolcu soyunma odaları, sauna, havuz, lavabonlar ve sağlık merkezi bulunmaktadır.   Binanın 1’inci katında ise kafeterya ve 36 odadan oluşan futbolcu ve teknik ekip yatak odaları bulunmaktadır.

İdari Bina

İdari bina 1.200 m2 üzerine kurulmuştur. Bina idari kadro ve A2 takımımız tarafından kullanılmaktadır. Binanın zemin katında 2 adet soyunma odası, sauna, sağlık merkezi, 2 adet spor malzeme odası, depo, kafe, mutfak, çamaşırhane, ısı merkezi, santral ve lobi bulunmaktadır. Binanın 1’inci katında 14 büro, yönetim kurulu salonu, basın merkezi, bilgi işlemden oluşan idari bölüm ve 10 sporcu yatak odası bulunmaktadır. 2’nci katta ise 6 adet teknik heyet yatak odası, 26 kişilik sporcu odası, 1 lobi bulunmaktadır. Binanın 3’üncü katında ise kondisyon salonu bulunmaktadır.

Antrenman Sahaları

Tesislerimiz içerisinde 5 adet antrenman sahası bulunmaktadır. Sahalardan 3’ü doğal çim, 2’si ise sentetik yüzeylidir. Doğal çim sahalar 68 x 105 boyutlarındadır. 1 numaralı antrenman sahamız 68 x 105 büyüklüğündedir. Etrafı açık olup yaz aylarında takımımızın antrenman yaptığı sahalardan biridir. 2 numaralı antrenman sahası 68 x 105 büyüklüğündedir. Türkiye’nin ilk alttan ısıtmalı antrenman sahası olup, kış aylarında takımımızın kullandığı sahadır. 3 numaralı antrenman sahamız 68 x 105 büyüklüğündedir. Etrafı kapalı olup aydınlatma sistemine sahiptir. Ayrıca sahada camla kapalı bir tribün vardır. Tesislerimiz içerinde bulunan 2 sentetik sahadan 1’incisi 68 x 105 büyüklüğündedir. Sahamız aydınlatma sistemine sahip olup kapalı tribün de mevcuttur. Bir diğer sentetik yüzeyli sahamız ise 60 x 60 metre büyüklüğündedir. Sahanın tamamı kapalı olup balon görünümü ile balon saha olarak adlandırılmıştır.

Kapalı Spor Kompleksi

Yapımı 2011 yılında tamamlanan spor kompleksinde restaurant, at çiftliği, açık ve kapalı at binim alanları bulunmaktadır.

 

 

Fotoğraf Galerisi