Alex Pritchard EMS Yapı Sivasspor’umuzda

EMS Yapı Sivasspor’umuz, İngiliz futbolcu Alex Pritchard’ı renklerine bağladı.

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren EMS Yapı Sivasspor’umuz, 31 yaşındaki on numara oyuncusu Alex Pritchard ile anlaşmaya vardı. Sivas’a gelen Alex, Başkan vekilimiz Bahattin Eken’in katıldığı imza töreninde kendisini 2 yıllığına EMS Yapı Sivasspor’umuza bağlayan sözleşmeye imza attı.

– Bahattin Eken: Alex Takımımıza Büyük Katkı Sağlayacak

BG Grup 4 Eylül Stadı basın toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Başkan vekilimiz Bahattin Eken, kulübümüz için önemli bir adımı atmak ve büyük bir yeteneği kadromuza katmak üzere toplandığımızı belirterek, “İngiltere futbolunun yetenekli oyuncularından biri olan Alex Pritchard’ı Sivasspor ailesine dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz sezon devre arasında sosyal medyadan taraftarlarımızın, “Come to Sivasspor” paylaşımları ile destek vererek kadromuza katmak için büyük çaba sarf ettiğimiz Alex Pritchard transferi o dönem gerçekleşememişti. Sezonun sona ermesi ile Alex ile yeniden iletişime geçerek bu transferi noktaladık. Alex Pritchard, futbol kariyerinde gösterdiği performansla, mücadeleci ruhu ve oyun zekasıyla tanınan bir isimdir. Kendisinin saha içinde ve dışında takımımıza büyük katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Alex’in tecrübesi ve yetenekleriyle, Sivasspor’un başarısına önemli katkılarda bulunacağına eminiz. Transfer sürecinde büyük emek veren Gökhan Karagöl’e ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Aynı zamanda, taraftarlarımıza da bu süreçte gösterdikleri sabır ve destek için teşekkür ediyorum. Sivasspor olarak ligde başarılı olmak için çalışıyoruz. Alex Pritchard gibi kaliteli oyuncuları kadromuza katarak, bu hedeflere ulaşma yolunda önemli adım atıyoruz.” diye konuştu.

– Alex Pritchard: Çok Heyecanlıyım

Alex Pritchard ise, “Bu transferde çaba gösteren Gökhan Karagöl Beye ve menajerlerime teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte elimden gelenin en iyisini yapıp yeni maceramda başarılı olmak istiyorum. Kariyerimde ilk defa İngiltere dışında oynayacağım. Dışarıda oynayıp kendime yeni şeyler katmak istiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Şu anda çok heyecanlıyım ve taraftarımızın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Geçtiğimiz sene de benimle alakalı bir ilgi vardı ama bu futbol gerçekleşmedi. Türkiye Ligi de oldukça güçlü ve mücadeleci bir lig. Biz Avrupa’ya gitmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Alex Pritchard Kimdir?

3 Mayıs 1993’te İngiltere’de dünyaya gelen Alex, futbola West Ham United alt yapısında başladı. Ardından Tottenham, Peterborough, Swindon Town, Brentford, Norwich, Huddersfield ve Sunderland forması giyen Alex, geçtiğimiz sezon ise Birmingham da forma giydi.

Kariyerinde 368 maça çıkan sporcumuz 48 kez gol sevinci yaşadı ve 66 kez de asist yaptı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.