Başkanımız Mecnun Otyakmaz Yeniden Aday Olduğunu Açıkladı

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında 17 Haziran Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz olağan genel kurulda yeniden başkan adayı olduğunu açıkladı.

Otyakmaz, basın toplantısında, 2001 yılında yönetici olarak göreve başladığı Sivasspor’umuzda 2004 yılında başkanlığa seçildiğini anımsattı.

Göreve geldiği sezon, kırmızı-beyazlı kulübümüzün Süper Lig’e çıkarttıklarını hatırlatan Otyakmaz, görev sürecinde Sivasspor’umuza yaşattığı başarılar hakkında bilgi verdi.

Kırmızı-beyazlı takımımıza teknik direktör Roberto Carlos başta olmak üzere dünyaca ünlü yıldızları transfer ettiklerini hatırlatan Otyakmaz, “Bugün itibarıyla tekrar aday olduğumu açıklamak için toplanmış olduk. Yeni bir yönetimle önümüzdeki dönemde tekrar aday olduğumu söylemek istiyorum.” dedi.

Daha önce yaptığı bir açıklamanın yanlış anlaşıldığını aktaran Otyakmaz, şunları kaydetti:

“Burada bir yanlış anlaşılma var, son basın açıklamamda şöyle bir ifade kullanmıştım, şu an için aday olmadığımı, ortaya çıkacak adayları görerek, onların projelerine bakarak destekleyeceğimi söylemiştim. Oradaki şu an için kelimesi sanıyorum biraz dikkatlerden kaçtı. Kesin ve net şekilde bırakacağımı söylediğim düşünüldü. Ağzımdan öyle bir şey çıktığı zaman onun her türlü arkasında dururum. O an için uygun değildi, o an için düşünmüyordum ama çok istekli genç bir jenerasyonun Sivasspor camiasının içerisinde olduğunu görünce ve şehrimizin ileri gelenlerinin, büyüklerin de baskısıyla bu onurlu görevi bir dönem daha, ama kesinlikle bu sefer son kez olmak üzere devam ettirme kararı aldım. Yeni güçlü vizyoner bir yönetimle inşallah önümüzdeki 3 sene Sivasspor’umuzu en iyi şekilde temsil edip yeni başarılara imza atmak için elimizden gelen her türlü mücadeleyi göstereceğimizi şimdiden söylemek istiyorum. İnşallah bizim için ve Sivasspor için hayırlı bir süreç olur diye düşünüyorum.”

Otyakmaz, eski yönetimde yer alanlara emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Otyakmaz, transfer çalışmalarına da yeni yönetimle toplantı yaptıktan sonra başlayacağımızı ifade ederek, “Yaşlı bir takımdık, Avrupa’nın en yaşlı takımıydık ama bu takım son 3 yılda bizi Avrupa’ya taşıyıp kupayı alan bir takım. Dolayısıyla takdire şayan bir takım. Rıza hocamızla tekrar anlaşırsak biraz daha gençleri yetiştirici bir proje ile devam etmemiz gerektiğini söyleyeceğiz. Başka bir hoca ile devam edersek de özellikle gençlerin yetiştirilmesi konusunu birinci hedef olarak ortaya koymasını isteyeceğiz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.