Beşiktaş Maçın Ardından

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, futbolcularımız Uğur Çiftçi ve Erdoğan Yeşilyurt, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Mecnun Otyakmaz:

VAR’a para harcıyoruz masraf ediyoruz, maçlar daha iyi yönetilsin diye hakemlerimize alan açıyoruz. Teknoloji getiriyoruz, masraf ediyoruz ama bir pozisyonu açıklamada net karar vermiyorum top çıktı mı, çıkmadı mı? Bu kadar dışarda görünen bir pozisyonu neden içeride verdiler. Bu bizim kötü oyunumuzun da önüne geçmemeli gerçi 11’e 11 oynandığı dönemde iyi mücadele ettiğimiz de söyleyebilirim. Yediğimiz gollerle taraftarımızla özür dileyecek bir futbol ortaya çıktı. Yeri gelmişken taraftarımızdan da özür dileyelim. Devre arasında birçok fotoğraf geldi kaptanımız Hakan’a yakışmayan bir hareket ama bu tarz meseleler insanı sinirlendiriyor. Acemice bir hareketle 10 kişi kaldık. Kendi aramızda konuşmamız gereken 2 basit hatayla 3-0’lık skorla mağlup olduk. Bu gol çizgisi teknolojisinden faydalanamadığımız için ortaya çıkan bu durum hem mağlubiyetimize sebep oldu, hem de hakemler için kara bir gece, eksi bir puan oldu VAR’da ki hakemler için. Topla çizgi arasında yeşil bir alan görünüyor ve bu alan da fazla görünüyor ve bu nedenle topun çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu kadar para harcıyorsak bunun karşılığını net bir şekilde almamız lazım. Yorumları camianın ağırlığına göre yorumları çevirmemek lazım. Sivasspor büyük camia. Kimse Sivasspor’u hafife alamaz. Bunu bir maçta bir pozisyonla ilgili söylemiyorum, önceki hafta ofsayttan bir pozisyonla yenildik. Daha öneki maçlarda penaltılarımız verilmedi, aleyhimize verilen penaltılar var. Bu VAR işimizi çözmedi iptal etsinler de paramız gitmesin. Kaç tane hakem görev alıyor ama yine de hatalı kararlar çıkıyor.

Rıza Çalımbay:

Maça iyi başladık, güzel pozisyonlarımız oldu. Maçın başında Gradel’in kaçırdığı bir pozisyon vardı. Ta ki golü yiyene kadar iyiydik. Ondan sonra da oyuncularımızın hakeme karşı yapmaması gereken bir hareket oldu. Hakem de böyle şeylere izin vermez ve haklı olarak kart gösterdi. Maçın bu duruma gelmemesi lazımdı. İki takım da centilmence mücadele edip pozisyon buluyordu. Yaşanan durumu kendi aramızda halledeceğiz. Özellikle takım kaptanının daha dikkatli olması gerekiyordu ve o telefonun oraya gelmemesi, o telefonun hakeme gösterilmemesi gerekiyordu. Haklıysak, maçtan sonra konuşuruz. İlk kez bu hatalara maruz kalmadık. Bütün takımlara oluyor. Bunun yeri sahada değildi. 11 kişi kalmamız gerekiyordu ve belki bu şekilde sonucu değiştirebilirdik. Burada esas konuşacağımız şey yediğimiz goller. Bu golleri yemememiz gerekiyordu. Bundan önce 2 maç oynadık ve ikisini de çok iyi oynayarak kazandık. Bu sene ilk kez de deplasmanda yenildik. Beni en çok üzen kaptanın atılması oldu.

Uğur Çiftçi:

Maçı konuşmaya gerek yok. Bugün maçın önüne geçildi. Buraya ciddi emek verip geliyoruz. Yapılanlar çok ayıp. Bugün Türkiye’de herkes izledi. Emeğimiz yeniliyor. Göztepe maçında ofsayttan gol yedik. Karagümrük maçında yine aynı şekilde penaltıdan gol yedik. Bugün taçtan gol yiyoruz. Ben gece yattığımda işimi yaptım mı? diye düşünüyorum. Umarım bu kararı verenler de aynı şekilde düşünür. Canımız yanıyor artık. Biraz daha dikkat edelim lütfen artık.

Erdoğan Yeşilyurt:

Herkes konuşabiliyor ama biz konuştuğumuz zaman hemen ceza veriyorlar. Burada emeğimiz yenildi. Böyle saygısızlık olamaz. Hakem bize ‘Sus lan’ diye konuşuyor. Böyle konuşulmaz. Biz futbolcuyuz. Hakkımız yeniliyorsa itiraz edeceğiz. Bu sadece sahada değil hayatın yer yerinde böyle. Ben anlamıyorum. Neden bize böyle davranılıyor. Demir Grup Sivasspor’un hakkı yeniliyor, buna izin vermeyiz. Hatalardan dolayı çok puan kaybediyoruz. Bu hataların önüne geçilebilir. 1 dakika pozisyonu izlediler. Biz o zaman neden bu kadar bekledik? Telefondan gördük top çıkmış. VAR’ı bir türlü çözemedik.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.