Bülent Albayrak: Çok İyi Oynadık

Yardımcı Antrenörümüz Bülent Albayrak, “Çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Özellikle ikinci yarı yarıda. Deplasmanda Trabzonspor’a karşı alınan bir puan iyidir.” dedi.

Süper Lig’de 11. haftanın kapanış maçında Trabzonspor’un konuğu olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-1 beraberlikle ayrıldı. Yardımcı antrenörümüz Bülent Albayrak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, eksiklerimize rağmen iyi oynadığımızı söyledi.

İlk yarıya göre ikinci yarı daha iyi oynadığımızı söyleyen Albayrak, “İkinci yarı daha iyi oynadık. Eksiklerimiz var. Yük sadece 13-14 kişinin üzerine biniyor. Bunlar içinde de sadece 2 antrenmanla maça çıkan var. Şikayet etmiyoruz eksiklerden, geniş bir kadro kurmuştuk ama koronavirüsü hesaba katamadık. En büyük zaiyatı biz verdik. Tam kadro olsaydık inanın hiçbir şüphem olmazdı. Bunu bahane olarak algılamayın. Yarın sabah 9.00’da testimiz var. Sonrasında rejenerasyon olacak. Şikayet etmiyoruz, ülkemiz için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Trabzonspor’un ligin iyi takımlarından bir tanesi olduğunu belirterek, “Abdullah hocanın gelmesinden sonra özellikle savunma anlamında doğru işler yaptılar. Maçın zor geçeceğini biliyorduk. Yorgunluk, eksikler, sakatlarımız vardı. Villarreal maçında da iyi mücadele etmiştik. Maçtan önce de söyledim, ‘Bu maçta da yine iyi mücadele edeceğiz’ demiştik. Çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Özellikle ikinci yarı yarıda. Trabzonspor’un oyuna baskıyla başlayacağını biliyorduk. Kontrollü başladık. Pas yaparak oyuna girmeye çalıştık. İlk yarının son dakikasında yediğimiz gol pozisyonunda oyunun yönünü değiştirmek isterken araya giren oyuncu aldı kontra atakla golü kalemizde gördük. Topu kaybetmesek biz sayısal olarak fazlaydık, golü bulma olasılığımız yüksekti. Devre arası arkadaşlarla yaptığımız konuşmada iyi mücadele ettiğimizi, devam etmemiz gerektiğini ve golü bulacağımızı söyledik. Nihayetinde de bulduk. İkinci yarı Ekuban’ın kaleci üzerine vurduğu pozisyon dışında pozisyon vermedik. Deplasmanda Trabzonspor’a karşı alınan bir puan iyidir.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.