Bülent Albayrak ve Mustapha Yatabare Basın Toplantısı Düzenledi

Yardımcı Antrenörümüz Bülent Albayrak, yarın Villarreal ile oynayacağımız Avrupa Ligi maçı öncesinde futbolcumuz Mustapha Yatabare ile birlikte maçın oynanacağı Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 5’inci hafta maçında Villarreal karşılaşacak Demir Grup Sivasspor’umuzda Yardımcı Antrenörümüz Bülent Albayrak ve sporcumuz Mustapha Yatabare maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bülent Albayrak: Takımımıza Çok Güveniyoruz

Herkese sağlıklı bir yaşam dileyerek sözlerine başlayan Albayrak, “Rıza Çalımbay, Servet Çetin, Ayhan Tenbeloğlu ve Burhan Kılıç’ın testleri pozitif çıkmıştı. Şuan izole edildiler. Bundan dolayı çok üzgünüz. Öncelikle sağlıklı bir yaşam ve şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Dünyanın çok zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Albayrak, “Bu zor dönem de bizim takımımızı inanılmaz derece negatif etkiledi. Eksikliklerimiz oldu ama yarın önemli bir maç oynayacağız. Hem Demir Grup Sivasspor için hem de ülkemiz için önemli bir maç oynayacağız. Ülkemize kazandıracağımız puanlar ileride diğer takımlarımızın Avrupa kuplarında daha iyi pozisyonlarda olmasını sağlayacak. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bildiğiniz gibi eksiğimiz çok fazla ama bu bahane değil. Takımımıza çok güveniyoruz. Elimizde olan arkadaşlarımız, oynamayan arkadaşlarımızı aratmayacak hatta onlar için sahada mücadele edecekler. Bundan çok eminim.” dedi.

Maçlara tam anlamıyla hazırlanamadığımızı belirten Albayrak, “Yenileme çalışması yaparak bir sonraki maça çıkıyoruz. Bu kadar sıkıntılı bir dönem yaşamamıza rağmen özellikle Avrupa maçlarında iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum. Ülkemize iyi puanlar kazandırdık ve yarın ki maçta da gruptan çıkmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan herkes emin olsun. Yarın sahada varımızı yokumuzu ortaya koyacağız. Futbolcu arkadaşlarımıza çok inanıyorum. Bunu başaracağız inşallah.” şeklinde konuştu.

Yarın ki maçın skorunun gruptan çıkmak için belirleyici olmayacağını kaydeden Albayrak. “Önemli olan Maccabi Tel-Aviv takımının yarın puan kaybetmesi. Biz de galip gelirsek tabi ki büyük bir avantaj elde edeceğiz. Onları gidip orada yendiğimiz taktirde gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Yarın ki maç bizim için final maçı. İnşallah yarın iyi bir sonuç olacağız.” diye konuştu.

Mustapha Yatabare: Kendimi İyi Hissediyorum

Yarın ki maçın bizim için çok önemli olmayacağını söyleyen Mustapha Yatabare ise, “Öncelikle buradan puan alarak çıkmak zorundayız. Tabii ki korona yüzünden eksiklerimiz mevcut ve sakat arkadaşlarımız var. Bunları bahane olarak sunamayız çünkü yenmemiz gereken bir maç var. Bu sebeple yarın ki maçta elimizden geleni yapıp galibiyetle ayrılmaya çalışacağız. Kendimi fiziksel olarak iyi hissediyorum. Korona olduğum günleri zor geçirdim ama sonrasında gereken antrenmanları yaptım. Kendimi çok daha iyi hissediyorum.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.