Bülent Uygun: Gidebildiğimiz Yere Kadar Gitmek İstiyoruz

Bülent Uygun, “Kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Onun mücadelesini vereceğiz. Çok zevkli, çekişmeli, güzel bir maç bizi bekliyor. Konyalıları ağırlamaktan onur duyarız, şeref duyarız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Berabere kaldığımız Gaziantep FK maçını değerlendirerek sözlerine başlayan Uygun, “Ligimizin, özellikle ülkemizin iklim şartlarının en yoğun olduğu ocak ve şubat aylarında Türkiye Ziraat Kupası’yla birlikte 2 ay içerisinde hemen hemen 3 günde bir maç oynayarak bir süreci yönetmek zorundayız. Sakatlıkların da çok had safhada olduğu, transfer döneminin çok az olduğu, ara kamp döneminin olmadığı bir süreci yaşıyoruz. Bunlar da bütün takımlar için çok zor şartlar. Zaten hemen hemen bütün takımların yaşadığı imkansızlıklarla beraber işlerinde bizim hocalar olarak elimizi kolumuzu bağlıyor ama baktığımızda sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Belki de tarihinde bu kadar arka arkaya yoğun maçlar oynamamışlardı. Hepsi elinden geldiği sürece oynadıkları oyunla, gösterdikleri mücadeleye teşekkürü hak ediyorlar. Gaziantep’i yenmek istiyorduk. Onların zaaflarından yararlanarak goller bulmak istedik. Nitekim bulduk, sonrasında istemediğimiz golleri yiyerek maçtan beraberlikle ayrıldık. Şimdi de önümüze Antalyaspor gibi bir futbol şehrinin iyi bir takımına karşı burada eksi 10’dan artı 20 dereceye gideceğimiz bir süreci yaşayacağız. Malum Sivas’a karlarımız yağdı. Güzel günlere doğru gidiyoruz.” diye konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Tümosan Konyaspor ile eşleşmemizi değerlendiren Uygun, “Konyaspor da bu sezon bizim gibi süreci biraz sıkıntılı yaşıyor. Bizim kendi evimizde oynamanın avantajı var. Kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Onun mücadelesini vereceğiz. Çok zevkli, çekişmeli, güzel bir maç bizi bekliyor. Konyalıları ağırlamaktan onur duyarız, şeref duyarız. İnşallah futbol adına güzel, keyifli, zevkli bir maç olur. İnşallah turu da geçerek taraftarımızı mutlu ederiz.” ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmalarına ilişkin yöneltilen soruya ise Uygun, “Transfer yapmak kolay olmuyor. Anlaşıyorsunuz bir futbolcuyla, uçak biletini alıyorsunuz. Tam uçağa binecek. Futbolcu yan çiziyor. ‘Ben gelmek istemiyorum’ diyor. Her şeyi bahaneleri üretiyor. En zor iştir devre arasında transfer yapmak ve bundan dolayı da zaten süreci o yüzden de alternatifli yürütüyoruz. Bize sunulan birçok futbolcu kendi takımlarından gönderilmek isteyen, onlara yaramayan futbolcular. Siz onun yaramayan pozisyonu alarak kendi takımınıza zarar verirsiniz. O yüzden de doğru bir şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Biraz sabır, biraz desteğe ihtiyaç var. Ama ondan sonrası süreçte inşallah tüm hepsini 1 hafta ya da 10 gün içerisinde en az 6-7 transferi indirebilmenin başarısını göstermek istiyoruz.” yanıtını verdi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.