Bülent Uygun: Hayal Ettiklerimize Doğru Yürüyeceğiz

Bülent Uygun, “Yeni sezonda 11 yabancıyla oynuyorsunuz. Böyle olduğu bir ortamda Türk oyuncu sayısı yaklaşık 19’a yükseliyor. Türkiye genelinde yetenekli, inandığımız futbolcuları kadromuza katarak yeni sezonda hayal ettiklerimize doğru yürüyüşe başlayacağız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun bugün gerçekleştirdiğimiz antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Ligde kritik bir noktada olduğumuzu vurgulayan Uygun, “Çok sakatlıklar verdik, çok eksiklerimiz oldu. Samuel Saiz ve Rodrigues’in takımdan beklenmedik ayrılıkları gerçekten zor oldu. Onların yerini yeni yeni doldurmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Lig maratonunda takımların ara transfer döneminde çok büyük paralar harcayarak güçlendiğini vurgulayan Uygun, şunları kaydetti:

“Biz de kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. O yüzden de bizim için ligin boyutu kısaldıkça daha da rahatlamak ve bir an önce 45 puanın üzerine çıkmak istiyoruz. Takım halinde tüm maçlarımızın çok önemli olduğunu biliyoruz ve bunları kazanmayı hedefliyoruz. İnanıyorum ki çok daha güzel yerlere hep birlikte geleceğiz.”

Uygun, transferi noktaladıktan sonra yeni sezon planlamasını yapmayı hedeflediğimizi dile getirerek: “Türkiye’deki liglerde gençleri tarama ekibiyle, gelecek sezonun gençleriyle ve aynı zamanda da takımdaki gidecek, kalacaklara göre yabancı transferlerini ona göre belirleyeceğim, yeni sezonun planlamasını yapacağım. Malum, yeni gelenler haricinde seneye 7 yabancı oyuncumuzun sözleşmesi bitiyor. Yeni sezonda 11 yabancıyla oynuyorsunuz. Böyle olduğu bir ortamda Türk oyuncu sayısı yaklaşık 19’a yükseliyor. Türkiye genelinde yetenekli, inandığımız futbolcuları kadromuza katarak yeni sezonda hayal ettiklerimize doğru yürüyüşe başlayacağız.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.