Bülent Uygun: Hedefimiz 9 Puan

Bülent Uygun, “Kalan 3 maçta elimizden geldiği kadar kazanarak, 9 puan alarak sezonu bitirmek ana hedefimiz, inşallah başarırız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, bugün gerçekleştirdiğimiz antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Uygun, kulübümüzün kuruluşunun 57. yıl dönümünü kutlayarak sözlerine başladı.

Yakın zamanda Anadolu’dan şampiyonlar çıkacağını inandığını aktaran Uygun, “Bunlardan birinin Sivasspor olmasını temenni ediyorum. Ekonomik olarak arada uçurum olabilir ama bazen kurduğunuz sistem, yaptığınız projeler karşılığını görebiliyor.” diye konuştu.

Uygun, Trendyol Süper Lig’de bu hafta karşılaşacağımız RAMS Başakşehir’in şampiyonluk yaşamış bir takım olduğunu belirterek, “Seyircisi olmadan bu işi başarmış, yönetim anlamında da çok doğru yapan bir takıma karşı oynayacağız. Başakşehir kadro olarak her geçen gün üzerine koyuyor. Başarılı bir takıma karşı oynayacağız. Zor bir maç bizi bekliyor, taraftarımızdan bizi yalnız bırakmamalarını, desteklemelerini istiyoruz. Kalan 3 maçta da elimizden geldiği kadar kazanarak, 9 puan alarak sezonu bitirmek ana hedefimiz, inşallah başarırız.” ifadelerini kullandı.

Uygun, genç futbolcumuz Emre Gökay’ın isminin Avrupa takımlarıyla anılmasının sorulması üzerine, “Emre Gökay, milli takımda en iyi performans gösteren ve mevkiinde en iyi oyuncu seçilen çok yetenekli bir futbolcu. Milli takımdan yeni geldi. Bundan sonraki süreçte 17 yaşına giriyor ve onu kullanarak gelişimini sağlamaya çalışıyoruz. Bireysel antrenmanları, koşuları var. Onlar da eğitimine katkı sağlıyor.” şeklinde görüş belirtti.

Transfer konusunun yönetimin işi olduğunu vurgulayan Uygun, şunları kaydetti:

“Emre’nin geleceği ve Sivasspor’un menfaatiyle ilgili ne olursa onu hayata geçirmek istiyoruz. Rey Manaj ile ilgili 2-3 takımdan transfer teklifi geldi. Yönetim bu teklifleri değerlendiriyor. Bunların hepsiyle ilk önce yöneticimiz Gökhan Karagöl görüşüyor, sonrasında başkanımıza ve yönetim kuruluna iletecek. Burada önemli olan Sivasspor’un menfaati, her şey Sivasspor ile alakalı. Biz yeni sezonla ilgili çok güzel projeler elde edeceğiz, bununla ilgili şüpheniz olmasın. Transfer çalışmalarımızı en güzel şekilde yapacağız.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.