Bülent Uygun: İyi Transferler Yapmak İstiyoruz

Bülent Uygun, “Bazı futbolcularla görüşüyoruz. İkna süreçlerimiz, kulüp bonservisleri ve bunlar gibi diğer unsurları çözmeye çalışan bir transfer komitemiz var. İyi transfer yapmak istiyoruz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, bugün gerçekleştirdiğimiz antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Cuma günü deplasmanda MKE Ankaragücü ile oynayacağız maçı değerlendiren Bülent Uygun, “Ankaragücü maçı çok zor. Organize anlamında çok iyi oynayan ve iyi kadroya sahip olan, sezon başından beri oluşturulmuş güzel bir kadronun üzerine takviyelerle yoluna devam eden iyi bir takım. Büyük bir ihtimalle tribünde olacağım. Bir teknik direktör, bir futbolcu veya bir takımın bir taraftarları olur ve bu taraftarlar onların o işten keyif almasını sağlar. Bugün Anadolu’muzda gerçekten böyle keyifle onların taraftarlarının gücü, sevgisi ve büyüklüğü tartışılmaz kadar güzeldir. Sakaryasporlu, Kocaelisporlu, Eskişehirsporlu, Bursasporlu ve Ankaragücü taraftarını kelimeler tarif etmez. Onlar bambaşka bir alemin ve tribünlerinin değişilmez ve güzellikleriyle, görsellikleriyle, sevgileriyle adeta şov yapandır. Bu maçta bulunmamak bizim adımıza üzüntü verici. Çok güzel, keyifli bir maç bizi bekliyor. Takımımızda bazı sorunlar var. Onlar her zaman oluyor, her takımda olduğu gibi. Futbol adına güzellikleri sergilemeye, oyun anlayışımızı sahaya yansıtmaya, kazanmak adına da sahada mücadele etmek için Ankaragücü deplasmanına inşallah gideceğiz. Allah’ın izniyle puanlarla dönerek taraftarımızı tekrar mutlu etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

– Bartuğ İyi Bir Yetenek

Yeni transferimiz Bartuğ Elmaz’ın transferini değerlendiren Uygun, “Defansif ön libero anlamında Türkiye’de gördüğüm en iyi ön liberolardan biri dediğim Yunus Emre Konak’tı. Yunus, İngiltere’ye transfer oldu. Ben onun tarzında, benim zamanımda bir Tugay Kerimoğlu’nu görmüştüm. Şimdi defansif orta sahanın biraz daha önünde, daha öne doğru oynamayı seven, çok yetenekli bir futbolcu olarak Bartuğ’u takımımıza kattık. Kiralık olarak kattık ama onun takıma çok katkı yapacağını, oynadığı oyunda da bizleri mutlu edeceğini düşünüyorum. Bartuğ, Galatasaray alt yapısında yetişip, Avrupa’ya gidip sonrasında Fenerbahçe’ye dönmüş bir yetenek. Bizde de güzel şeyler yaparak, kendini tamamlayıp hayal ettiklerini başaracaktır. Malum Türkiye’de artık yetenekli futbolcu çok çıkmıyor. En son Arda Güler’i çıkarttık. Onu da Real Madrid’e göndermiştik. Biraz tabii altyapılardaki antrenman eksiklikleri, onların büyük takımlarda veya yukarılarda sakatlanmalarına yol açsa bu yetenekli çocuklarımız neler başarabildiğini tüm Türkiye’ye gösterdiler. Biz o yüzden altyapılarımıza verdiğimizden daha fazla değer vermek zorundayız. Bartuğ da iyi bir yetenek ve iyi bir kalite. Çok da güzel bir kumaşı var. İnşallah güzel bir şekilde işleyip, onu da burada oynadığı oyunla herkesin sevgilisi haline getirmek için var gücüyle çalışacaktır. Biz de ona gerekli desteği vereceğiz diye düşünüyorum.” çeklinde konuştu.

– İyi Transferler Yapmak İstiyoruz

Son olarak transfer çalışmalarımıza da değinen Uygun, “Bazı futbolcularla görüşüyoruz. Gizli tutmaya çalışıyoruz. Yayıldıkça başka takımlardan da ona teklifler götürülüyor. Menajerler klasik su kurnazı gibidirler. Bir yerden daha fazla bir parayı aldığında hemen oraya götürmenin derdinde olurlar. Bu anlamda aslında görüştüğümüz yaklaşık olarak 7-8 adamla hala devam ediyor görüşmelerimiz. İkna süreçlerimiz, kulüp bonservisleri ve bunlar gibi diğer unsurları çözmeye çalışan bir transfer komitemiz var. Eğer halledebilirsek 1 hafta içerisinde zannedersem 3-4 tane futbolcuyu transfer edeceğiz. İyi transfer yapmak istiyoruz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.