Bülent Uygun: Mücadeleyi Bırakmadık

Bülent Uygun, “Futbolcu kardeşlerimin iyi bir karakteri var. Geriye düşsek de mücadeleyi bırakmadık. Sisteme, taktiğe, geçiş oyunlarına riayet ederek güçlü bir takıma karşı kazanmasını bilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, Siltaş Yapı Pendikspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında rakibimizin iyi futbolculardan kurulu bir takım olduğunu belirtti.

Bartuğ Elmaz’ın oyunun ilk dakikalarında omuzunun çıkmasının tüm oyun planımızı değiştirdiğini vurgulayan Uygun, “Futbolcu kardeşlerimin iyi bir karakteri var. Geriye düşsek de mücadeleyi bırakmadık. Sisteme, taktiğe, geçiş oyunlarına riayet ederek güçlü bir takıma karşı kazanmasını bilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Tribünde takımımıza destek veren taraftarımıza teşekkür eden Uygun, “Bu güzel galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz. Daha da çoğalmalıyız ve daha da birlik olmalıyız. Bize destek olanları desteklemeli, bize köstek olanlara da gereken cevabı vermeliyiz.” diye konuştu.

Puan cetvelinde üst sıralara yükselmemizin mutluluk verici olduğunu aktaran Uygun, daha iyi, daha güzelini yapmak adına çalıştığımızı ve sezon sonunda mutlu şeyler yaşamayı hedeflediğimizi dile getirdi.

– Daha Çok Çalışacağız

Uygun, takıma yeni katılan transferlere şans verdiğini aktararak, futbolcularımızın verilen görevi yerine getirdiğini belirtti.

Sakatlıklar ve takımdan ayrılan oyuncularımız nedeniyle zor süreçlerden geçtiklerini vurgulayan Uygun, şunları kaydetti:

“Üç günde bir maç oynamayı kaldıramadık, hiçbir takım da kaldıramazdı. Ona rağmen bu süreci futbolcuların cesareti ve yüreğiyle atlattık. Bugün baktığımızda koşu mesafelerimizi artırmış durumdayız. Bu bizim adımıza mutluluk verici. Daha çok çalışacağız, daha çok gelişeceğiz ve oyun mantalitemizi geliştireceğiz. Gerçekten Sivasspor’a, Sivas taraftarına, Sivas’ın yapısına uygun, evinde aktif, agresif, savaşan, sonuna kadar terini akıtan bir Sivasspor’u sevenlerimize izleteceğiz.”

– “Rey Manaj’a Teklifler Var

Golcü oyuncumuz Rey Manaj’a tekliflerin olduğunu ifade eden Uygun, “Fransa’dan, İspanya’dan, Sudi Arabistan’dan ve Katar’dan isteyenler var. Sezon sonunda yönetim kurulumuz gereken şeyi yapacak. Tabii bir fiyat belirlenmiş durumda, 15 milyon avro. Herkesin bir bedeli var. Değişmeyen tek şey Sivasspor’un gerçek taraftarları, forması ve Sivas halkıdır.” diye konuştu.

Ligin en az bütçeli takımlarından birisi olduğumuza dikkati çeken Uygun, “Az bütçeye sahip bir takımın buralara kadar gelmiş olması gerçekten mutluluk verici. Futbolcuların kalitesini ve karakterini gösteriyor. Servet Çetin hocamıza teşekkür etmek lazım. Burada güzel ve önemli işler başardı.” diyerek sözlerini tamamladı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.