Bülent Uygun: Takımımda Ne Kadar Başarılı Olurum Ona Bakarım

Bülent Uygun, “Ben takımımda ne kadar başarılı olabilirim ona bakarım. Kimin ne olduğu beni ve camiamızı ilgilendirmiyor. Biz çıkacağız futbol adına ne yapmamız gerekiyorsa en güzel şekilde onu yapacağız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, bugün gerçekleştirdiğimiz antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Uygun, Avrupa kupalarına gidecek takımların belirleneceği son sürece girdiğimizi söyledi.

Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek istediğinizi kaydeden Uygun, “Futbol adına güzelliği yansıtmak, oyun anlayışımızı, bireysel yeteneklerimizin sergilendiği güzel bir maç diliyorum. Güçler ve avantajlara baktığımız zaman zor bir maç bizi bekliyor. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin gücünü bilmeyen yoktur. Dolayısı ile çok zor bir maça gidiyoruz. Oradan puanlar alabilmek için mücadelemizi vereceğiz.” diye konuştu.

– Kimin Ne Olduğu Beni ve Camiamızı İlgilendirmiyor

Şampiyon olacak takımın camiamızı ilgilendirmediğini söyleyen Uygun, “Ben takımımda ne kadar başarılı olabilirim ona bakarım. 4 takıma karşı da en üst seviyede maksimum mücadelemizi verdik. Kimin ne olduğu beni ve camiamızı ilgilendirmiyor. Biz çıkacağız futbol adına ne yapmamız gerekiyorsa en güzel şekilde onu yapacağız. Sonra da kim bize nasıl davranıyorsa karşılığını alacak.” ifadelerini kullandı.

Rey Manaj’ın TÜMOSAN Konyaspor maçında aldığı darbeden dolayı küçük bir sakatlığının olduğunu kaydeden Uygun, sporcumuzun yarından itibaren çalışmalara başlayacağını ve Hakan Arslan’ın dışında sakat futbolcumuzun olmadığını söyledi.

Uygun, kalecimiz Dorde Nikolic’i görmek adına şans verdiğini ve bu maçlarda iyi oynadığını belirterek, Galatasaray maçında Ali Şaşal Vural’a görev vereceğini de söyledi.

Uygun, yönetim kurulumuzun Ali Şaşal Vural ile prensip anlaşmasına vardığını ve gelecek sezon da takımımızda olacağını kaydetti.

– Hakemler Yapılan Faulü Görmemezlikten Geliyor

Rey Manaj’ın çok iyi bir futbolcu olduğunu kaydeden Uygun, “Hami Mandıralı’dan sonra toplara bu kadar iyi vuran bir oyuncu gördüm. Sırtı da minder görmeyen Taha Akgül gibi. Güçlü ve mücadeleci bir oyuncu. Hakemler ona yapılan faulü görmemezlikten geliyor. Hakemler gördüklerini veremiyorlar, verdiklerini de yanlış veriyorlar. Hakemlerin kalitelerini yükseltmelerini bekliyoruz. Onların problemi bütün Türk futbolunu etkiliyor. 2007’den beri anlatıyorum. Hakemler profesyonel olmalı. Onları yetiştiren bir antrenörü olmalı. AVAR’da eski futbolcular olmalı.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.