Bülent Uygun: Zevkli, Keyifli ve Çetin Bir Mücadele Bizi bekliyor

Bülent Uygun, “Futbol adına mücadele etmeye çalışıyoruz. Sakatlarımızın çokluğu bizim için handikap. Beşiktaş’ı biraz soğuk havada karşılayacağız ama kalbimizdeki sevgiyle karşılayacağız. Zor bir maç olacak. Onlar adına da zor geçen bir sezon var. Zevkli, keyifli ve çetin bir mücadele bizi bekliyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Hafta sonu sahamızda Beşiktaş ile zor bir maç oynayacağımızı söyleyen Uygun, “Her taraftaki şartlar malum, bizdeki şartlar daha da ağır. Dolayısıyla bu süreç içerisinde 3 günde bir maç oynuyoruz. Bütün takımlar devre arası olmadığı için hem takviye anlamında hem de antrenman yönünden birçok sıkıntı yaşadılar. Buna rağmen futbol adına mücadele etmeye çalışıyoruz. Sakatlarımızın çokluğu bizim için handikap olsa da takım içerisindeki bütün futbolcu kardeşlerimizle Beşiktaş gibi büyük bir takımı Sivas’ımız da ağırlayacağız. Beşiktaş’ı biraz soğuk havada karşılayacağız ama kalbimizdeki sevgiyle karşılayacağız. Zor bir maç olacak. Onlar adına da zor geçen bir sezon var. Zevkli, keyifli ve çetin bir mücadele bizi bekliyor.” diye konuştu.

– 350’ye Yakın Maç İzledim

Uygun, transfer çalışmalarımızın devam ettiğini söyleyerek, “Dorde Nikolic’i aldık. Kaleci anlamında hem Ali Şaşal Vural için alternatif olması hem de planlama içerisinde olası sakatlığa önlem almak için Nikolic’i transfer ettik. 350’ye yakın maç izledim. 6 tane bizim oyun sistemimize ve bütçemize yakın adam tespit ettim. Bunlarla ilgili transfer komitemiz ve yönetim kurulumuz görüşmelerini devam ettiriyor. Bir aksilik olmazsa 3-5 gün, 1 hafta – 10 gün içerisinde kendilerini buraya Sivas’a getirip takımla anlaşmalarını inşallah yaptırmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

– Maç Planlaması Profesyonelce Yapılmalı

Yoğun fikstüre tepki gösteren Uygun, “Bu kadar yoğun hava şartlarının olduğu bir yerde böyle bir maç planlamasını daha doğru daha profesyonelce yapılması lazım. Çünkü oyuncularımız sakatlanıyor. Nitekim bizde şu anda 5 futbolcuda adale ile ilgili sakatlıklar yaşıyoruz. Sakatlıklar da 3 günde bir olunca bütün takımlarımız yaşıyor. Futbolcunun da sağlığını düşünmek zorundayız. 3 günde bir maç yapıyorsun, deplasmandasın sonra 3 gün sonra evinde oynuyorsun hiç idman yapmadan maça çıkıyorsun. Bunu dünyanın hiçbir yerinde hiçbir futbolcu kaldıramaz. Biz de bunu kaldırmaya çalışıyoruz. O yüzden eleştirimiz var. Buna daha dikkatli, daha profesyonelce yaklaşılıp planlamak zorundayız.” dedi.

– Taraftar Olmadan Hiçbir Başarı Olmuyor

Uygun son olarak taraftarımıza çağrıda bulunarak Beşiktaş maçına davet ederek, “Bir şehrin simgesi o şehrin takımıdır. O şehrin takımı hangi ligdeyse o şehrin belediye başkanı, valisi, kamusu ve taraftarıyla hak ettiği yerdedir. Taraftar olmadan hiçbir başarı olmuyor. Taraftar olmadan hiçbir güç bizi mutlu etmiyor. Onları tribüne bekliyoruz. Avrupa’da yaşayan Sivaslı Yiğidolar’dan rica ediyorum. Lütfen her biriniz bir kombineyi alarak lise son sınıf öğrencilerimizin kombineleri yükleyin. Aynı zamanda Üniversite okuyan Sivas’taki gençlerimize kombine alıp vermelerini istiyorum. Al bir kombine hediye et bir taraftara. Gelemesen de Sivaslı olduğunu göster bütün dünyaya.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.