Demir Grup ve Marmara Group Sponsorluğunu Sürdürdü

Kulübümüz, 3 sezondur ana sponsorumuz olan Demir Grup’un yanı sıra geçtiğimiz sezon sponsor olmaya başlayan Marmara Group ile 2020-2021 sezonu için anlaşmaya vardı.

2017-2018 sezonunda isim ve forma sponsorumuz olan Demir Grup ile yönetim kurulu üyemiz olan Mehmet Akif Bağce’nin sahibi olduğu Marmara Group, Demir Grup Sivasspor’umuza yeni sezonda da destek olmaya devam edecek.

Yeni 4 Eylül Stadyumu basın toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreninde; Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir ve Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bağce yer aldı.

Törende konuşan Başkanımız Otyakmaz, kulübümüz için gurur duyulacak bir gün olduğunu söyledi.

Ekonomik olarak zor geçilen bir dönemde, sponsorlarımız tarafından destek görmeye devam ettiğimizi kaydeden Otyakmaz, “Bu bizler için gurur verici bir olay. Çok zor günlerimizde dahi Demir İnşaat’ın bizleri yalnız bırakmamış olması bizler için çok sevindirici. 3 yıldır vermiş olduğu destek neticesinde takımımız bu sene ülkemizi Avrupa’da temsil edecek. Demir Grup ve Marmara Group’a vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Demir ise, “Bu 3’üncü senemizin bitişi, 4’üncü senemiz. İlk sene Mecnun başkanla karar vermiştik. Mecnun başkanı da o zaman tanımıştım. Başkanla karar verdik, ‘Kaç senelik yapıyorsunuz’ dediler. Başkan olduğu müddetçe de biz buradayız dedik. Bu sene 4’üncü senemiz. Güzel bir başarı elde ettik. Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel başarıların devamı olacak.” dedi.

Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bağce de, “Yönetimde ve sponsorlukta olduğum için çok mutluyum. Sivas’ımızın başarısı için her zaman yardımcı olacağız. Bu fırsatı da bana verdikleri için teşekkür ediyorum. Çok güzel bir sezon geçirdik. İnşallah bundan sonra çok daha yükseklere çıkarak bunu taçlandıracağız.” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Sivas Vali Salih Ayhan ise, “Demir Grup Sivasspor, Sivas’ın markası, bu marka değerini muhafaza etmek de hepimizin görevi. Bugün de bu anlamlı sponsorluk anlaşmasında Sivasspor’un temsil eden ve etrafında kenetlenen herkes burada. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. 2019-2020 sezonunda Süper Lig’de hakikaten güzel başarılar, güzel hikayeler yazdık ve bugün Sivasspor sezon başında arzu ettiğimizden daha yüksek performans göstererek Avrupa yolunu açtı. Bu da Sivas için ayrı bir heyecan oluşturdu. Bu da tabi bir yönetim istikrarı var. İnanmışlık var, adanmışlık var, etrafında kenetlenme var. Sivas’ta yapılan bir ankette marka değeri en yüksek olan kişi kurum nedir? denilince, Sivasspor gelir. Dolayısıyla Sivasspor’a yapılan her destek hiç bir zaman boşa gitmez. Bütün kendini Sivaslı hissedenlere bir destek ve emektir. Hem Demir Grup, Hem Marmara Group sadece bir sponsorluk anlaşması değil aynı zamanda bir vefa örneği gösteriyorlar, zor zamanda. İnsanlar doğduğu yere minnettar, doyduğu yere hizmetkardır. Firmalarımız da hem minnettar, hem de hizmetkar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Biz de gücümüz nispetinde belediyemiz ile birlikte Sivasspor’a omuz vermeye, destek olmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Avrupa yolunda da bu sene iyi bir tecrübe olacağını düşünüyorum. Sponsorluk anlaşmamız hayırlı uğurlu osun.” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de Demir Grup Sivasspor’umuz için önemli bir gün olduğunu kaydederek, “Sivasspor Süper Lige çıktığı günden itibaren şehrimize büyük bir heyecan yaşatan, şehrimizin tanıtımına, ekonomisine sosyal hayatına her açıdan büyük katkı sağlayan bir değerimizdir. Son yıllarda sponsorlarımızın, işadamlarımızın, Sivas’a sahip çıkan işadamlarınızın desteği ile birlikte inşallah çok daha iyi bir noktaya geleceğiz. Bu sene Avrupa liginde inşallah Yiğidolara yakışan bir performans ile birlikte hem şehrimizi hem ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sivaslılara düşen görev ise ciddi bugün Süper Ligdeki takımlara baktığınız zaman Sivasspor maddi ve manevi açıdan çok iyi bir noktada. Bu başarıda marifet iltifata tabidir, Mecnun Otyakmaz başkanımızın ve o günden bu güne kadar görev yapan yönetim kurullarının çok büyük emeği vardır. Kendilerine hemşerilerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Bugün şehir takımları, büyük kulüpler bor içinde yüzerken, kendilerini sıkıntıya sokarken, başkanımız görev yaptığı günden itibaren şehre adeta yük olan değil, şehrin yükünü alan, şehrin her açıdan tanıtımına, ekonomisine katkı sağlayan bir yönetim anlayışı ortaya koymuşlardır. İnşallah aynı anlayışla önümüzdeki sezonda da sponsorlarımızın desteği ile Sivasspor’umuz Sivas’ı en iyi şekilde temsil edecektir. Tüm dünyanın ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiği bu dönemde Sivasspor’umuza desteğini ortaya koyan Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanına ve Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanını ve ekibine teşekkür diyorum. İnşallah önümüzdeki sezonda, salgın sorunu ortadan kalktıktan sonra Yiğidolar olarak da stadyumumuzu en iyi şekilde doldurarak Sivasspor’a yakışır bir şekilde destek vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından he iki sponsorumuzla birer yıllık sözleşme imzaladık. Gelecek sezonda takımız Demir Grup Sivasspor ismiyle mücadele etmeye devam edecek. Forma göğsünde Demir İnşaat, sırt bölgesinde Demir Holding ve kolda ise Marmara Group yazacak.

İmza töreninde Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci de yer aldı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.