Deniz Kızılırmak: Hakkımız Olan 3 Puandı

Deniz Kızılırmak, “Hakkımız olan 3 puandı. 3 puanı elimizden kaptırdık desek doğru olur.” dedi.

As Başkanımız Deniz Kızılırmak, Gaziantep FK ile 2-2 berabere kaldığımız maçın ardından stadyum çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Maçta 3 puan alamadığımız için üzgün olduğumuzu dile getiren Kızılırmak, “Hakkımız olan 3 puandı. 3 puanı elimizden kaptırdık desek doğru olur. Rakip takımın hocasının futbol fair-play ruhuna uymadığını, bunun hoş olmadığını, seyirciyi tahrik ettiğini ve yaptığı hareketlerin bir antrenöre yakışmayacak hareketler olduğunu söylüyoruz. Onun yüzünden bizim 2 dakikamızda kesildi, maç 2 dakika daha uzayabilirdi. Bir antrenör oyuncusuna ‘yere yatın, kalkmayın’ dememeli. Bunlar hoş hareketler değil. Burada futbol var, futbol oynandı. Dostluk kazandı diyelim ama olmaması gereken şeyler oldu. Sivasspor’umuzu tebrik ediyorum. Futbolda tabi ki birtakım uzatmalar, taktikler olur ama bu kadar da tabiri caizse çamura yatmaya gerek yok. Gerçek futbol oynansaydı belki daha farklı skorlar olurdu.”

Kızılırmak, transfer çalışmalarını da değerlendirerek, “İlerleyen günlerde açıklayacağımız yurtdışından transferlerimiz var. Şu an için bekliyoruz, sonuçlandığında kamuoyuyla, spor camiasıyla paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmalarında yönetimin elinden geleni yaptığını aktaran Kızılırmak, “İlerleyen günlerde daha güzel bir Sivasspor izleyeceğimizden eminim. Biz puan almaya ve ligin üst sıralarına tırmanmaya devam edeceğiz. Takımımıza ve hocamıza güveniyoruz. Taraftarımızı çok seviyoruz, bizi yalnız bırakmasınlar. Burası Sivas, Sivas’ta Sivaslılara ihtiyacımız var, herkesi bekliyoruz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.