Futbolcularımız Laktat Testinden Geçti

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Demir Grup Sivasspor’umuzda, futbolcularımız bu sabah laktat testine tabi tutuldu.

Kırmızı-beyazlı ekibimiz, kampın 11’inci gününde Bolu’nun Gerede ilçesindeki Kaya Green Park’ta sabah saatlerinde laktat testinden geçti. 4 grup halinde yapılan testlerde, sporcularımızın dayanıklılık seviyeleri, form durumları ve nabız değerleri tespit edildi. Bireysel yükleme ve dayanıklılık üzerine yapılan testlerde koşuların arasında futbolcularımızın kulaklarından ya da parmağından kan alındı.

Demir Grup Sivasspor’umuz akşam yapacağı antrenmanla yeni sezon hazırlıklarına devam edecek.

Laktat Testi Nedir?

Laktat testi, kandaki veya beyin omurilik sıvısındaki (BOS) laktat seviyesini ölçer. Kanda oksijen düzeyinde azalma laktatın seviyesinde yükselmeye neden olur. Oksijen azalmasının yanı sıra laktatın aşırı üretimi veya kandan temizlenmesini engelleyen durumlar da laktatı yükselten sebeplerdir. Hücreler tarafından besinlerin enerjiye dönüştürülmesi esnasında ortaya çıkan maddelerden biri olan laktat, kanın asiditesine göre laktik asit halinde de bulunabilir. Çeşitli hastalıklarda yapılan bir test olmasının yanında, sporcuların performansı ile ilgili olarak da kullanılır.

Diğer yandan İstanbul Milletvekili hemşerimiz Osman Boyraz, Bolu kampımızı ziyaret etti. As Başkanımız Faruk Taşseten, Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ve sporcularımız ile bir süre sohbet eden Boyraz, takımımıza baklava ikramında bulundu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.