Gerson Rodrigues Sivasspor’umuzda

Sivasspor’umuz, sol kanat oyuncusu Gerson Rodrigues’i renklerine bağladı.

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor’umuz, Lüksemburg asıllı Portekizli futbolcu Gerson Rodrigues’in 2023-24 sezonun sonuna kadar geçici transferi konusunda Dinamo Kiev kulübü ile anlaşmaya varıldı.

Gerson Rodrigues, Erzurum kampında kendisini Sivasspor’umuza bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza töreninde başkanımız Mecnun Otyakmaz yer aldı.

20 Haziran 1995’te Portekiz’de dünyaya gelen Lüksemburg asıllı futbolcu futbola Metz alt yapısında başladı. Ardından Kayl-Tetange, RFCU Luxembourg, CS Fola Esch, Telstar, FC Sheriff, Jubilo Iwata, Dinamo Kiev, Troyes ve Al-Wehda formalarını giyen sporcu, ülkemizde ise Ankaragücü ve Eyüpspor formalarını giydi. Kariyerinde 246 maça çıkan Gerson Rodrigues, 60 kez gol sevinci yaşadı ve 17 kez de asist yaptı. Gerson Rodrigues, 55 kez de Lüksemburg mili takım formasını giydi ve bu maçlarda 16 gol kaydetti.

Gerson Rodrigues’e Sivasspor’umuza hoş geldin der, formamız altında başarılar dileriz.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.