Gökhan Karagöl: Bu takımın Daha İyi Yerlerde Olması Gerekiyor

Gökhan Karagöl, “İyi oynamadık, Rei Manaj işini yaptı ve bize 3 puanı kazandırdı. Bütün futbolcularımıza teşekkür ediyoruz. Bu takımın daha iyi yerlerde olması gerekiyor.” dedi.

Basın sözcümüz Gökhan Karagöl, İstanbulspor’u sahamızda 1-0 yendiğimiz maçın ardından stadyum çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Galibiyetten dolayı mutlu olduğumuzu aktaran Karagöl, “3 puan aldığımız için ve iç sahada ilk galibiyetimiz olduğu için mutluyuz. Fakat oynanan oyundan herkes gibi bizde mutlu değiliz.” dedi.

Karagöl, milli takım maç arasında transfer değerlendirmelerini yapacağımızı ifade ederek, “Gerek kadro, gerek transfer, gerekse diğer detaylarda yönetimimiz ve hocamızla beraber konuşacağız. İnşallah bundan sonra performansımızı artırmamız lazım. Ligin ikinci yarısı neredeyse başlıyor, bunun için gerekli çalışmaları çok hızlı bir şekilde yapacağız.” diye konuştu.

Maçın hakemine teşekkür eden Karagöl, “Çok güzel maç yönetti. Haftalardır hasret kaldığımız bir şekilde maç yönetti. Onun içinde hakeme teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Türk futbolu adına şanssız iki hafta geçirdik”

TFF Başkanının istifasıyla ilgili bir soru üzerine Karagöl, şunları kaydetti:

“Öyle bir tavrımız yok, dünde Gençlik ve Spor Bakanımız, Federasyon Başkanımız tüm kulüplerin başkanları bir toplantı yaptılar. Orada çıkan ortak bir karar var. Bizde şuan federasyonla paralel hareket ediyoruz. Bununla ilgili olumsuz bir düşüncemiz yok. İnşallah önümüzdeki dönemde Türk futbolu hak ettiği yere ulaşır. Türk futbolu adına çok şanssız iki hafta geçirdik. Maalesef marka değerimizi yükseltmek için sürekli istişareler yapılıyor. İnşallah bunun neticesinde de önümüzdeki dönemde de daha farklı daha güzel günler yaşarız diye umut ediyoruz.”

– “Bu takımın daha iyi yerlerde olması gerekiyor”

Karagöl, alınan galibiyetten mutlu olduklarını ancak oyundan mutlu olmadığımızı vurgulayarak, şöyle devam etti:

“İyi oynamadık, Rei Manaj işini yaptı ve bize 3 puanı kazandırdı. Bütün futbolcularımıza teşekkür ediyoruz. Ama performanslarından memnun musun? derseniz de memnun değiliz. Bu takımın daha iyi yerlerde olması gerekiyor. Maalesef geçtiğimiz hafta da şanssız mağlubiyetler ve beraberlikler aldık. Gerek hakem hataları olsun, gerek bizim yaptığımız hatalar olsun. Bunların hepsinde zaten biz bunu devre arası kabul edip bu 15 günde değerlendirmelerimizi yapacağız.”

Passolig’in kaldırılması gerektiğini de söyleyen Karagöl, “Çalışmalarımızı sürekli yapıyoruz, çağrıda bulunuyoruz. Bilet ve kombine fiyatlarımız ortada. Taraftarımızın takdiri, kapılarımız herkese sonuna kadar açık. İnşallah bundan sonraki maçlarda daha çok taraftarımızı burada görmek isteriz.”

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın Passolig’in kaldırılması konusunda kararının net olduğunu ifade eden Karagöl, “Gerek Kulüpler Birliği, gerekse TFF bu konuyla ilgili sürekli aynı ve sert açıklamalar yapıyor. Bizim de fikrimiz bu yönde. Passolig’in kaldırılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.