Gökhan Karagöl: Sivasspor Yönetimi Mükemmel İş Yapıyor

Gökhan Karagöl, “Belli bir yaş dilimini geçmemiş, hırslı, Sivasspor’a emek verecek hem kendisinin hem de Sivasspor’un kazanacağı bir transfer politikasını güdüyoruz. Mali disipline uyarak transfer yapıyoruz. Sivasspor yönetimi mükemmel iş yapıyor.” dedi.

Basın sözcümüz Gökhan Karagöl, BG Grup 4 Eylül Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

İlk olarak kulübümüzün mali durumu hakkında değerlendirme yapan Karagöl, “Mali anlamda bazı sıkıntılar yaşasak da kulübümüzü düzgün yönetmeye çalışıyoruz. Bankalara kredimiz, UEFA’da herhangi bir dosyamız ve kamu ve kuruluşlarına borcumuz bulunmamaktadır. Türk futbolunun içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak, Sivasspor yönetimi mükemmel iş yapıyor. Başkanımız Mecnun Otyakmaz’ın yıllar içinde yapmış olduğu mali disiplin bu iş içinde çok önemli pay sahibidir. Biz de kendisinden bu işi öğrenmeye çalışıyoruz. Buradan kendisine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

– Biz Hiçbir Zaman Futbolcuyla Kötü Ayrılmadık

Sezon başında 11 oyuncu transfer ettiğimizi söyleyen Karagöl, Bülent Uygun’un takımın başına geçmesiyle gidecek ve gelecek oyuncuları masaya yatırdıklarını söyledi.

Ara transfer döneminde 9 oyuncuyla yollarımızı ayırdığını kaydeden Karagöl, “8 oyuncuyu da transfer ettik. Ara transfer dönemi yaz transfer dönemine göre daha zor geçmektedir. Hal böyle olunca birçok oyuncu ile görüştük. Dorde Nikolic, Hüseyin Arslan, İbrahim Akdağ, Kerem Atakan Kesgin, Bartuğ Elmaz, Queensy Menig, Mijo Caktas ve Azizbek Turgunboev’i kadromuza kattık. Kader Keita, Abdülkadir Parmak, Samu Saiz, Muammer Yıldırım, Gerson Rodrigues ve Modou Barrow ile yollarımızı ayırdık. Erhan Erentürk’ü, Eren Kaya ve Mert Dursun’u kiraladık. Biz hiçbir zaman futbolcuyla kötü ayrılmadık. Hep anlaşarak iyi niyetle ve el sıkışarak ayrıldık. Bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğiz çünkü bu Sivasspor’un kültüründe var.” dedi.

– Önümüzdeki Sezonun Kadrosunu Hazırlamak İstedik

Devre arasında takımların iyi oyuncusunu vermek istemediğini söyleyen Karagöl, “Çok ciddi izlemeler yaptık. Görüşmeler gerçekleştirdik. Yarım sezon oyuncu almak istemedik. Bu nedenle süreç uzadı. Alacağımız oyuncuları 1,5 ya da 2,5 yıllığına almak için çaba sarf ettik. Önümüzdeki sezonun kadrosunu da hazırlamak istedik. Bazı oyuncular ile görüşmemiz devam ediyor. 2024-2025 sezonunun transfer çalışmalarına devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

– Belirli Bir Yaşı Geçmemiş Hırslı Oyuncular Alıyoruz

Transfer politikamız hakkında da bilgi veren Karagöl şunları söyledi:

“Belli bir yaş dilimini geçmemiş, hırslı, Sivasspor’a emek verecek hem kendisinin hem de Sivasspor’un kazanacağı bir transfer politikasını güdüyoruz. Anadolu kulüpleri oyuncu satarak gelirlerini dengede tutabilir. Sponsorluk, stadyum gelirleri ve naklen yayın gelirleri ile bir takımın ekonomik anlamda kendini çevirmesi imkânsız. Yunus Emre Konak’ı Brentford’a satarak bir süre kulübümüzün nefes almasını sağladık. Brentford, Yunus Emre’nin ödemesini 2024 yılında 3 taksit şeklinde yapacak. İlk ödemeyi aldık. Mali disipline uyarak transfer yapıyoruz. Yurt dışında bir oyuncu ile görüştüğümüzde ilk karşılaştığımız soru, “Transfer yasağınız var mı?” Türkiye’de mali disiplinsizliklerden kaynaklanan sorunları bertaraf etmek için Sivasspor’un mali yapısını anlatmaya çalışıyoruz. Türk takımları transfer dönemine hep 1-0 mağlup başlıyor.”

– Bülent Uygun Sivasspor İçin Önemli Bir İsim

Servet Çetin ile 18 hafta güzel bir dönem geçirdiğimizi söyleyen Karagöl, emeklerinden dolayı kendisine ve ekibine teşekkür etti.

Bülent Uygun’un Sivasspor için önemli bir isim olduğunu kaydeden Karagöl, uzun soluklu bir planlama yaptığımızı söyledi. İlk görüşmede UEFA Avrupa Konferans Ligi’ni hedef olarak belirlediğini de sözlerine ekledi.

– Mecnun Otyakmaz’dan Çok Şey Öğrendik

Taraftarlarımızla iletişim halinde olmaya çalıştığımızı kaydeden Karagöl, “Forma tasarımı ve lansmanı yaptık. Müzikleri seçtirdik. Sosyal projeler yapmaya çalışıyoruz. BG Grup desteği ile 700 çocuğumuzu aileleriyle birlikte Pendikspor maçına davet ettik. Sezon başında ünlülerle kombine kampanyası yaptık ve bunların hepsi de bir kuruş para verilmeden yapıldı. Pendikspor maçında 6 bin 150 taraftarımız maça geldi. Bizim yönetime geldiğimizden beri gördüğümüz en yüksek seyirci sayısı oldu. Futbol bir eğlence ve şov. Haliyle bunu bir seyreden olması lazım. Taraftarımızın ilgisinin artması takıma ve bizlere ekstra motive oluyor. Sivasspor, Sivas’ın en büyük markası. Yıllardır bu böyle oldu. Mecnun Otyakmaz, Sivasspor’u ve Sivas’ı dünyada tanıtan, şehrimize değer katan ve şehrimizin Türk futbolunda en iyi yerlerde olmasını sağlayan bir isimdir. Başkanımızdan 7 aylık süreçte çok şeyler öğrendik. Bundan sonra öğrenmeye devam edeceğiz. Kendisi futbolun duayeni ve beyefendisi. Allah uzun ömür versin ve Sivasspor’un başından eksik etmesin. Mecnun Otyakmaz, Türk futbolunun son 25 yılına damga vuran ender isimlerden biri olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Karagöl, Sivas’ın Sivasspor gibi önemli bir değere sahip çıkmasını ve Sivasspor olmadığı taktirde ilin neler kaybedeceğinin düşünülmesini istedi.

– Rey Manaj Sivas’ı Çok seviyor

Golcü futbolcumuz Rey Manaj ile ilgili soruları da cevaplayan Karagöl, “Biz tüm futbolcularımızla iç içeyiz. Rey Manaj’ın performansının artmasının bir sebebi de kendisiyle olan iyi ilişkimiz. Sezon sonunda Rey Manaj ile ilgili kararımızı vereceğiz. Önümüzde daha 11 maçımız var. Kendisiyle dün maçtan sonra konuştum bana, “Sivas’ı çok seviyorum ve kalan 11 maçı düşünüyorum. Bana burası çok değer kattı” dedi. Sivas’ta futbol oynamak istiyorsan başarılı olursun. Bize genç hedefleri olan isimler lazım. Rey Manaj’a çok ciddi teklifler var. Biz de Rey Manaj’ı da diğer oyuncularımızı da çok seviyoruz. Hepsiyle yakından ilgileniyoruz.” dedi.

Maç maç önümüze bakacağımızı kaydeden Karagöl, kalan maçlarımızın hepsine çok ciddi hazırlanacağımızı söyledi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.