Gökhan Karagöl: VAR’daki Hakemler Var mı Yok mu?

EMS Yapı Sivasspor’umuz Trendyol Süper Lig’in 14. hafta maçında deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaştı. Basın sözcümüz Gökhan Karagöl, maçın ardından stadyum çıkışında basın mensuplarına şunları söyledi:

“Bu maçla ilgili nasıl bir değerlendirme yapılır inanın biz de bilmiyoruz. Türk futbolu adına kara bir gece, bu gece. Maalesef açık seçik bir penaltımız maç 1-0’ken verilmedi. 2-1’lik skoru yakaladıktan ve oyun üstünlüğünü de aldıktan sonra maalesef ki ceza sahası içerisinde defans oyuncumuza topsuz alanda yapılan bir faul neticesinde üçüncü golü yedik. Biz şunu merak ediyoruz; bu VAR’daki hakemler var mı, yok mu? Yoksa burada bu VAR’ın ismini YOK diye biz değiştirelim. Yani buradaki pozisyonları nasıl değerlendiriyorlar, nasıl bakıyorlar anlamadık. Hatta sonda Fenerbahçe’nin bir pozisyonunda, hakemin direk ilk pozisyonda penaltıyı çalıp, ofsaytı görmemesi bile çok manidar. İnanın biz bu gece ne söyleyeceğimizi bilmiyoruz. Ekonomik anlamda uçurumun olduğu ligde elimizden geldiğince mücadele ediyoruz. Bu maçların neticesi önceden mi organize ediliyor? Bizi bunu anlamadık. Futbolun paydaşları üzerine düşüne yapmıyor. VAR hakemleri geldiler mi, oradalar mıydı? inanın çok merak ediyoruz. Takımımızın göstermiş olduğu performanstan gayret memnunuz. Türk futbolu adına üzülüyoruz.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.