İH. Konyaspor Maçının Ardından

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ile sporcularımız; Uğur Çiftçi, Erdoğan Yeşilyurt ve Fayçal Fajr, 1-0 galip geldiğimiz İH. Konyaspor maçını değerlendirdi.

Rıza Çalımbay:

Bugün galibiyeti hak ettik. Maçın başından sonuna kadar çok iyi oynadık, çok iyi mücadele ettik. Bizim için önemli ve kritik bir maçtı. Bunu devam ettirmek lazım. Her puan çok önemli. Bu galibiyetin daha anlamlı olması için Gençlerbirliği maçından galip gelmeliyiz. Diğer arkadaşlarımız da geldiği zaman daha iyi yerlere geleceğiz. Benim oyuncularım iyi oyuncular. Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Deplasmanda hiç yenilmedik. Önümüzde ki Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçları zor geçecek. Bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Uzun süredir galip gelemiyorduk. Bu da takıma moral oldu.

Uğur Çiftçi:

Bu zamana kadar çok eksiklerimiz oldu. Bir arada çok az çalıştık. Avrupa’dan da şansız bir şekilde elendik. İlk defa tam kadro geldik. Zor maç olacağını biliyorduk. Bazı şeylere dur demenin zamanı gelmişti. Bu galibiyeti Erdal Sarılar başkanımıza armağan ediyoruz.

Erdoğan Yeşilyurt:

Geçen sene çok güzel işler çıkarmıştık. Bu sene iyi başlayamadık. Futbolda bunlar oluyor. Bu galibiyetten sonra bir çıkış yakalarız inşallah. Takıma katkı sağmaya devam ederim umarım. Bu sene şansızlıklar yaşadım ilk önce sakatlandım sonra korona oldum, testim bir daha pozitif çıktı. Bu galibiyetten dolayı çok mutluyum.

Fayçal Fajr:

Genel olarak maça istediğimiz gibi başladık. Geçmiş haftalarda sürekli eksik oyuncularımız oluyordu. Bugün tam kadroya yakın sahaya çıktık. Bundan sonra takımda sakatlık ve kovid vakası olmazsa daha iyi olacağız. Kovid’ten çok etkilendik. Yaşadığımız puan kayıplarının sebebi de bu oldu. Yeni bir vaka olmadığı sürece yeni galibiyetler alacağımızı düşünüyorum.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.