Kulübümüz Gelirini Dijital Kanallarla Artırıyor

Kulübümüz, Capital Sports Media iş birliği ile tüm dünyada kabul gören yenilikçi bir gelir modeline adım attı. Türkiye’de spor yatırımlarını sürdüren İngiltere merkezli medya ajansı Capital Sports Media ile sosyal mecralar üzerinden gerçekleştirilecek pazarlama faaliyetlerinin yönetimi kapsamında anlaşmaya varıldı. Kulübümüz bu iş birliğini ülkemizde hayata geçiren ilk üç kulüpten birisi oldu.

Spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanması, birçok kulübün de gelirler anlamında yeni arayışlara girmesine yol açtı. Bu süreçte yenilikçi pazarlama aktiviteleri öne çıkarken, kulübümüz bu inovasyon odaklı iş modelinin bir parçası oldu. Kulübümüz bu çerçevede, sosyal medya içeriklerinin markalarla buluşturulması kapsamında önemli bir gelir elde edecek.  

Yönetim Kurulu Başkanı Mecnun Otyakmaz, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Geleceğin gelir modelleri sporumuzu da farklı yönde şekillendirirken birçok branşta da katkı sağlıyor. Sivasspor Kulübü olarak Capital Sports Media ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği hem kulübümüzün daha iyi bir konuma gelmesine katkıda bulunacak hem de yenilik odaklı geleceğimizin önemli bir yansıması olacak” dedi.  

Capital Sports Media Türkiye Genel Müdürü Mustafa Turgun ise açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Dijital dünya birçok konuda alışkanlıklarımızı değiştirirken, pazarlama dünyasında da yeniliklerin kapısını aralıyor. Bugün Sivasspor Kulübü ile attığımız adımın, Anadolu kulüplerimiz özelinde önemli olduğunu düşünüyorum. Bu küresel iş modelinde yer almayı seçen Sivasspor Kulübü’ne teşekkür ediyor, kendileri adına da başarılara vesile olmasını diliyorum.” 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.