Kulübümüz Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Protokol İmzaladı

Kulübümüz ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında, “Spor ve Bilimsel Çalışma” Protokolü imzalandı.

BG Grup 4 Eylül Stadı basın toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Otağ, Teknik Direktörümüz Bülent Uygun yer aldı.

İmzalanan protokol ile kulübümüz bünyesinde görev yapan antrenör ve diğer eğitmenlerin eğitimleri, gelişimleri için yapılacak bilimsel faaliyetler, takımların sportif performanslarının ölçümü, değerlendirilmesi, takibi, sportif yetenek taraması ve yönlendirilmesi konularına ilişkin esasları belirlemeyi bununla birlikte spor bilimleri fakültesi bölümlerinin eğitim öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini amaçlanmaktadır.

– Mecnun Otyakmaz: Bilimsel Veriler Işığında Daha Etkili ve Başarılı Adımlar Atmamıza İmkan Tanıyacak

Törende konuşan Başkanımız Mecnun Otyakmaz, “İmzalanacak protokol ile kulübümüz bünyesinde görev yapan antrenör ve diğer eğitmenlerin eğitimleri, gelişimleri için yapılacak bilimsel faaliyetler, takımların sportif performanslarının ölçümü, değerlendirilmesi, takibi, sportif yetenek taraması ve yönlendirilmesi konularına ilişkin esasları belirlemeyi bununla birlikte spor bilimleri fakültesi bölümlerinin eğitim öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini amaçlanmaktadır.” dedi.

Spor Bilimleri Fakültesi yapılan performans test sonuçlarını rapor halinde kulübümüze sunacağını kaydeden Otyakmaz, “Cumhuriyet Üniversitesi ile gerçekleştireceğimiz bu iş birliği, futbolcularımızın sportif performanslarının ölçümü, değerlendirilmesi ve takibi konularında bizlere önemli katkılar sağlayacak. Bilimsel veriler ışığında daha etkili ve başarılı adımlar atmamıza imkan tanıyacaktır. Sporun bilimle buluştuğu bu tür iş birliklerinin, hem kulübümüzün hem de Türk futbolunun gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bu protokolün hayata geçmesinde emeği geçen tüm hocalarımıza, akademisyenlerimize ve Cumhuriyet Üniversitesi’nin değerli yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İş birliğimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

– Alim Yıldız: Altyapıda Daha Kaliteli Sporcuların Yetişmesi Sağlanacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ise Sivas’ın iki güzide markası Sivasspor ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında imzalanacak iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diledi. 

Sivasspor’umuz ile ortak çalışmalar yaptıklarını ve bu protokol ile bunu daha ileriye taşımayı hedeflediklerini söyleyen Yıldız, “Bu protokol ile Sivasspor’da görev yapan antrenörlerin ve diğer teknik ekibin eğitimleri noktasında Spor Bilimleri Fakültemiz gerekli dersleri verecek, alanlar sağlayacak.” şeklinde konuştu. 

Yıldız, sporcuların performans analizlerinin hem Spor Bilimleri Fakültesinde, hem de hastanelerinde yapıldığını aktararak, “Altyapıda daha kaliteli sporcuların yetişmesi de sağlanacak. Sivasspor Kulübü de uyguladığımız 7+1 eğitim sisteminde bizlere yardımcı olacak.” ifadesini kullandı.

– Bülent Uygun: Kaliteli Bir Neslin Türk Futboluna Kazandırılması Sağlayacak

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun da bilimsel çalışmalara desteklerinden dolayı üniversite yönetimine teşekkür etti.

Protokolün hayırlı olmasını temenni eden Uygun, şunları söyledi:

“Böyle bir bilimsel çalışmayla altyapımızda birçok genç yeteneğimize hem daha iyi ve bilimsel eğitimler vererek çalıştırmak, bununla beraber Türkiye’nin her yerinden gelen öğrencilerimize Sivasspor’un kapısını açarak onların eğitim alanlarında staj yapmalarını sağlayacak bu birlikteliği sağlayacağız. Antrenman bilimi üzerine faal antrenörler arasında dünyada tek kitap yazmış biri olarak böyle bir bilimsel çalışmada uygulayacağımız bütün antrenman metotları ve bununla beraber planlamaları hem sporcularımızın daha iyi gelişmesini, aynı zamanda da kaliteli bir neslin Türk futboluna kazandırılmasını sağlayacak.”

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Otağ da protokolün he iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.