Kulübümüzden Açıklama

Futbola olan ilginin küçük yaşlarda başlatılması, futbola ilginin arttırılması ve taraftar kültürü oluşturulması için üç sezon önce sosyal bir proje olarak Sivas Valiliği tarafından başlatılan “Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor” projesi bu yıl da sürdürülmek istenmektedir.

“Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor” Sivas Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde, kulübümüzün de gönülden desteklediği bir projedir. Salgın tedbirleri kapsamında 12 yaş üzeri PCR testi yapılan öğrenciler, test sonuçlarına göre stadyumdaki yerini almaktadır.

Ancak, Demir Grup Sivasspor ile Göztepe arasında 29.08.2021 tarihinde oynanan Süper Lig müsabakasında istenilen salgın tedbir kararlarına uyulmasına rağmen, yukarıda belirtilen proje kapsamında miniklerin stada alınması Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından “usulsüz seyirci alınması” olarak nitelendirilerek cezai işlem uygulanmıştır.

Özellikle kırsalda yaşayan Minik Yiğido’ların maç öncesinde Sivas’ın tarihi mekânlarını gezme,  yöresel lezzetlerini tatma imkânı bulması ve ardından da stadyuma gelerek ilk defa bu heyecanı yaşayarak hayatları boyunca unutulmaz bir gün geçirmelerini sağlamanın cezalandırılması bizleri derinden üzmüştür.

Bu yanlış karardan en kısa zamanda geri dönüleceğine inanıyor, projenin sekteye uğramaması için gerekli yaklaşımın gösterilmesini umuyoruz. 

Demir Grup Sivasspor

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.