Mecnun Otyakmaz: Bizim İçin Çok Önemli Puan Kayıpları

Mecnun Otyakmaz, “Son 4 maçtır beraberlikle ilerliyoruz. Bu son 4 maçın 3’ünün içeride olduğunu düşünürsek bu bizim için çok önemli puan kayıpları demektir.” dedi.

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, GZT Giresunspor ile golsüz berabere kaldığımız maçın ardından stadyum çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Otyakmaz, son 4 maçtır beraberlikle ilerlediğimizi belirterek, “Bu son 4 maçın 3’ünün içeride olduğunu düşünürsek bu bizim için çok önemli puan kayıpları demektir. Maalesef bu maçlarda oyuna sonradan katılan oyuncularda oyuna çok fazla etkili olamıyorlar. Mutlaka takımımızın performansını artırması lazım. Taraftarımızın rahat etmesi gerekiyor. Böyle avantajlı maçları kaçırmamalıyız.” dedi.

Taraftarımızın çoğunluğunun cezalı olduğundan dolayı stadyuma gelemediğini ve bunun maça yansıdığını söyleyen Otyakmaz, “Zaten pandemiden dolayı önemli seyirci kayıplarına uğramıştık. Hakem yönetimine gösterilen tepkiden dolayı önemli bir kısmı ceza aldı. Tabi bu taraftarımızın olmaması da bu skor almakta kısır kalmamıza da neden oluyor. Bundan önceki haftalarda da öğrencilerimiz geliyordu. Kısa bir süre ara verildi ama biz çocuklarımızı stadyumda istiyoruz. Öğrencilerimiz stadyuma hem renk hem de itici bir güç oluyorlardı, neşe getiriyorlardı. Yayınlanan kurallar çerçevesinde sayın valimizden tekrar öğrencilerimizin stadyumda yerlerini almalarını istiyoruz. Ben stadyumların yüzde 100 kapasite ile oynamasını olumlu karşılıyorum. Biraz biz, biraz taraftar, birazda takımın biraz hareketlenmesi lazım. İçerde kazanabileceğiniz 3 karşılaşmayı berabere bitiriyorsanız burada bir sorun var demektir. Bu sorunun bir an önce giderilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin “Maçın hakemini nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Otyakmaz şu yanıtı verdi:

“Futbolseverler genelde yakından takip ediyorlar. Bu sene hakemler formsuz. MHK’de formsuz. Şimdi yeni bir MHK başlıyor. Daha önce Ahmet Ağaoğlu Başkanımız da söylemişti. Her şey değişiyor ama maalesef hakemler hiç değişmiyor. Her ne olursa olsun yine bu hakemlerle devam edeceğiz. Onların performansının artırılmasını diliyorum. Bugün çok skora etki edecek hatalar olmadı. Ufak tefek şeyler oldu. Bunlara zaten razıyız.”

Haber Bilgisi

Haber & Fotoğraf: Erhan Erdoğan

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.