Mecnun Otyakmaz: Bu Başarı Taraftarlarımıza Armağan Olsun

Mecnun Otyakmaz, “Hak ettiğimiz bir yerde ligi bitirdiğimizi düşünüyorum. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere emeği geçen herkese bütün arkadaşlarımıza ve futbolcularımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu başarı taraftarlarımıza armağan olsun.” dedi.

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Kasımpaşa’yı 2-1 yendiğimiz müsabakanın ardından stadyum çıkışında gazetelerin sorularını yanıtladı.

Otyakmaz, ligin ikinci yarısından itibaren mükemmel bir çıkış yakaladıklarını ifade ederek; “İkinci yarısında göstermiş olduğumuz performansla ligi 5. bitirdik. Hem teknik heyetimizi, hem de futbolcularımızı canı gönülden kutluyorum. Gerçekten büyük bir başarı. İkinci yarının ilk karşılaşmasında Alanyaspor ile 2 gün süren bir müsabaka sonucunda mağlup olmuştuk. O günden bugüne çok şükür mağlubiyet yüzü görmedik ve hak ettiğimiz bir yerde ligi bitirdiğimizi düşünüyorum. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere emeği geçen herkese bütün arkadaşlarımıza ve futbolcularımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu başarı taraftarlarımıza armağan olsun” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay’ın sözleşmesinin sona ermesinin hatırlatılması üzerine Başkanımız Otyakmaz, “Rıza hoca bizim hemşerimiz. Herhangi bir problem olması söz konusu bile değil. Hafta içi konuşup, önce onunla sözleşmemizi imzalayıp, ondan sonra verdiği rapor doğrultusunda transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Daha güçlü bir Sivasspor inşallah önümüzdeki sezonda vizyonda olacak. Takımda sözleşmesi sona eren bazı futbolcularımız var. İlk önce hocamızla sözleşmeyi imzaladıktan sonra onlarla da görüşüp devam edemeyecek olanlara da başarı dileyeceğiz. Devam edecek olanlara da yeni sözleşmeyle yolumuza devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Bir basın mensubunun Beşiktaş’ın Türkiye Kupası’nı kazanması halinde Sivasspor’un Avrupa Kupalarına katılma hakkı da elde edeceğini söylemesi üzerine Otyakmaz, “Ligi 5. bitirdik ve bu 5. bitirmemiz hali hazırda bizi Avrupa Kupalarına taşımıyor. Avrupa Kupalarına gitmemiz için de Beşiktaş’ın Antalyaspor karşısında başarılı olup kupayı alması gerekiyor.” dedi.

A Milli Takım aday kadrosuna takımımızdan futbolcu çağırılmamasını da eleştiren Otyakmaz, “A Milli takım seçmeleri yapıldı. Öncelikle milli takımımızı tebrik ediyoruz ve başarılar diliyoruz. Şenol hocamız geçtiğimiz hafta Sivasspor ile ilgili çok güzel şeyler söyledi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz ama bizim de beklentilerimiz vardı, bazı oyuncularımızın milli takımda olmasını arzu ediyorduk. Sivasspor taraftarı da böyle bir şey bekliyordu. Biraz üzüldüğümüzü de söylemek istiyorum” diye konuştu.

– Olumsuz Yorumların Hesabını Mahkemede Soracağız

Ligde geçen hafta Fenerbahçe’yle oynadığımız karşılaşma öncesinde bir televizyon program yorumcusunun sözlerinin hatırlatılması üzerine Otyakmaz, şu yanıtı verdi;

“Bu olumsuz yorumların hesabını mahkeme de soracağız. Gerekli dilekçeleri verdik. Acaba bu spor yorumcularında da yaş haddinden dolayı sağlık raporu alınması gerekiyor mu? Gerekmiyor mu? Bilmiyorum ama öyle herkesle istediği gibi ileri geri konuşamamalı. Bunun bir bedeli olmalı. Bu bedeli ödettirmek için de hukukçularımız çalışmaya devam ediyor. Pazartesinden itibaren gerekli yerlere gerekli şikayetleri yapacağız.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.