Mecnun Otyakmaz: Budan Sonra Önümüz Açık

Mecnun Otyakmaz, “Gerçekten ihtiyaç olan bir karşılaşmaydı. Kazanmamız gereken bir karşılaşmayı kazandığımız için de çok mutluyuz. İnşallah bundan sonra önümüz açık ve bir sıkıntı yaşamadan ligi tamamlayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu’nun 26. hafta maçında Ankaragücü’nü 2-0 mağlup etti. Başkanımız Mecnun Otyakmaz, maçın ardından stadyum çıkışında basın mensuplarına şunları söyledi:

“Gerçekten ihtiyaç olan bir karşılaşmaydı. Bundan önceki iki deplasman karşılaşmasında puan alamamıştık. Bize yakışmıyor ama maalesef ligin dibiyle ilgili hesaplar yapıyoruz. Dolayısıyla Ankaragücü’nü bize rakip yapıyor. Kazanmamız gereken bir karşılaşmayı kazandığımız için de çok mutluyuz. Bundan sonra milli maç arası var. Bu sene lig inanılmaz derecede oyuncularımızı etkiledi. İnşallah bundan sonra önümüz açık ve bir sıkıntı yaşamadan ligi tamamlayacağımızı düşünüyorum. Böylece kupaya endekslenmiş oluruz. Önümüzdeki yıl Avrupa ya gidebilecek olmamız gelirler açısından bizim için çok önemli. İnanılmaz zor bir sezon yaşıyoruz. Ekonomik sıkıntılarımız da hat safhada. O yüzden hem ekonomik hem de ülkemizi temsil etme açısından Avrupa’ya gitmeyi çok istiyoruz. Dolayısıyla da kupaya asılacağız. Tabi ki Avrupa ya gidiyoruz derken Avrupa da da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmemiz lazım. 

Fiorentina maçında maalesef tribünlerde yaşadığımız olumsuz olay, 2 tane Sivas doğumlu olmayan şahsın yaptığı negatif olay bizi Avrupa’ya karşı mahcup etti. Dünya futbolseverlerine karşı da mahcup etti. Bu yüzden çok üzgün olduğumuzu söylemek istiyorum. Bir futbolcunun yaralanmış, burnunun kırılmış olması da bizim için çok üzüntü verici. Şu anda tutuklandılar. Bu olayı neden yaptıkları sorulduğunda maçın sonucunu hazmedemediklerini söylediler. Gururlu insanlar ama belki de bugün orada paspas yapıyorlar. Gururları ne halde merak ediyorum. Kimsenin cezaevinde olmasını istemeyiz ama bu gibi meselelerde ibret olması açısından çok önemliydi. Savunmamız açısından da çok önemliydi. Umarım onlar ve diğer taraftarlar da ders çıkarmıştır. Bu tip olayların çok olumsuz sonuçları olabiliyor.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.