Mecnun Otyakmaz: Sahada İyi Mücadele Ettik

Başkanımız Mecnun Otyakmaz, “Belki oyun kalitesi sahada istediğimiz gibi olmadı ama sahada iyi mücadele verdik. Netice itibariyle 1 puan bizim için iyidir.” dedi.

Spor Toto Süper Lig 2021-2022 Sezonu’nun 21. hafta maçında sahamızda Trabzonspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-1 beraberlikle ayrıldı. Başkanımız Mecnun Otyakmaz, maçın ardından stadyum çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 1 puanın takımımız için iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

Zor bir maç oynadığımızı söyleyen Otyakmaz, “Bunun üzerine birde hava şartları denk gelince daha zor bir maç oldu. Belki oyun kalitesi sahada istediğimiz gibi olmadı ama sahada iyi mücadele verdik. Afrika Kupası’ndan dolayı Max Gradel ve Fayçal Fajr yok. 3 tane de önemli sakatımız ve 1 tane de hastamız vardı. Dolayısıyla ancak bu şartlarda bu kadar futbol oldu. Netice itibariyle 1 puan bizim için iyidir.” diye konuştu.

Özellikle yabancı futbolcu maliyetinin çok arttığını söyleyen Otyakmaz, “Bugün sahada Özkan Yiğiter vardı ve ağabeylerini de sahada hiç aratmadı. Dolayısıyla genç oyuncuları kazanmamız için biraz da transferden imtina etmemiz lazım. Hem ekonomik şartlar çok zor hem de alt yapıdaki oyuncuların önünü açmak istiyoruz. Dolayısıyla transferde bu dönemde biraz tutuk olacağız.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.