Mecnun Otyakmaz: Takımımız Kopenhag Maçında Avantajlı Bir Skor Alacaktır

Mecnun Otyakmaz, “Takımımız iyi takım. Mutlaka önümüzdeki karşılaşmalarda bunu düzeltecektir ve Kopenhag maçında da avantajlı bir skor alacaktır” dedi.

Süper Lig’de 1. hafta maçında sahamızda İH. Konyaspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-0 mağlup ayrıldı. Başkanımız Mecnun Otyakmaz, maçın ardından, stadyum çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada sezonu iyi başlamanın çok önemli olduğunu belirterek, “Maalesef kaybettik. İH. Konyaspor’u tebrik ediyorum. Kazanmak istediğimiz bir karşılaşmaydı ama kaybettik. Bundan sonraki maçlarda da telafisine bakacağız” diye konuştu.

Bir basın mensubunun ‘Avrupa maçı yorgunluğu olabilir mi?’ şeklindeki sorusuna Otyakmaz, şöyle konuştu:

“Hepsi olabilir ama zengin bir kadromuz var.  Bir iki noktada eksiklerimiz var. Sakatlarımız tekrar nüksetti. Geniş bir kadromuz var. Kazanmamız gereken bir karşılaşmaydı ve kazanabilirdik. Çok pozisyon olmamasına rağmen, elde ettiğimiz pozisyonları da değerlendiremedik. Kişisel bir hatayla golü yedik. Sağlık olsun. İyi bir takımız. Mutlaka önümüzdeki karşılaşmalarda bunu düzeltecektir ve Kopenhag maçında da avantajlı bir skor alacaktır.”

Bir gazetecinin “Taraftarlar stadyuma girerken Passolig’lerde sıkıntı yaşadı” şeklindeki sorusuna ise Otyakmaz, şu yanıtı verdi:

“Bütün stadyumlarda sıkıntı olmuş. Bu sisteme taraftarlarımız henüz alışamadı. Nedense çokta zor birkaç eylem birden yapılması isteniyor. HES’i ayarlamak gerekiyor, aşıların olması ve bir karmaşa var. İnşallah önümüzdeki haftalarda bunlara bir önlem alınmalı. Çok sayıda taraftarımız maalesef parasını ödemiş olmasına rağmen stadyuma giremediler. Önemli bir sıkıntı yaşandı. Bunu federasyonun bir an önce halletmesi gerekiyor.”

Perşembe günü Kopenhag ile oynayacağımız UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off ilk maç hakkında da konuşan Otyakmaz, “Aslında bugün sadece lige odaklanmıştık. Şimdi Kopenhag maçı için buradaki hatalarımızdan ders çıkartıp. Avantajlı bir skor elde etmek için elimizden geleni yapacağız. Çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.