Mecnun Otyakmaz: Takımımız Taraftarımızı Memnun Etti

Mecnun Otyakmaz, “Takımımız güzel bir sonuçla taraftarımızı memnun ettiler. Takımımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 10’uncu haftasında sahamızda Bitexen Giresunspor ile karşılaşan ve maçtan 3-0 galip ayrılan Demir Grup Sivasspor’umuzda Başkanımız Mecnun Otyakmaz, maç sonu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Taraftarımıza ve takımımıza moral için bu galibiyete ihtiyacımızın olduğunu söyleyen Otyakmaz, “Takımımız güzel bir sonuçla taraftarımızı memnun ettiler. Takımımızı tebrik ediyorum. Bu zor periyoda ve sakatlıklara rağmen güzel bir futbolla hak ederek maçı kazanmış olmaları bizleri mutlu etti” dedi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ndeki oynayacağımız maçlarla ilgili de konuşan Otyakmaz, “İki önemli karşılaşma var. Trabzon’da bizim gibi Avrupa’da ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyor. Bu hafta onlarla karşılaşacağız. Yine bize Cluj maçında avantajlı skoru getirecek o karşılaşmadan da dönmeyi umut ediyorum.” diye konuştu.

TFF ile yapılan toplantı ile kulüplerin mali ve genel durumu hakkındaki soru üzerine Otyakmaz, “Öncelikle Sayın Büyükekşi ve yönetim kuruluna gerçekten teşekkür ediyorum. Türk futbolunun bütün sorunlarıyla inanılmaz derece de uğraşıyorlar ve ilgileniyorlar. Gece yarılarına kadar toplantılar devam ediyor. Kendilerine buradan bir kez daha güvendiğimizi ve bu sorunları çözecek bir yönetim olduğunu tekrar deklare etmek istiyorum. Gerçekten çok olumlu bir toplantı geçti bundan sonra da sorunları halledecek en azından iradeyi görmüş olduk. Bundan da çok mutlu olduk. Ekonomik olarak şartlarımız son derece zor. Gerçekten bu bütçelerle ve gelirlerle sezon sonunu getirmemiz mümkün değil. Biz Avrupa’da biraz başarı elde edebilirsek turu geçebilirsek diğer takımlara göre biraz daha avantajlı olabiliriz. Ama bu gelirlerle bizim maliyetimizdeki takımlardan daha aşağı takımların bile sezon sonunu getirmeleri çok zor. Kesinlikle bir destek ya da özel bir projeye ihtiyacı var Türk futbolunun. Kulüpler Birliği’nde 1’nci Lig’deki arkadaşlarımızla da toplantı yaptık. Onlarında çok önemli sorunları var. Topyekun bu konuyu ele alıp, gelirleri artıracak projelere ihtiyacımız var. Yoksa işin sonu çok kötü gözüküyor.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.