Özkan Yiğiter: Ziraat Türkiye Kupası’nda Finale Çıkmak İstiyoruz

Genç futbolcumuz Özkan Yiğiter, “Alanyaspor ile oynayacağımız ilk maçtan alacağımız avantajlı skor ile evimizde ki rövanş maçında da iyi oynayarak kupada finale çıkmak istiyoruz.” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçının hazırlıklarına Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek’te bulunan Calista Luxury Resort’ta devam eden Demir Grup Sivasspor’umuzda genç futbolcumuz Özkan Yiğiter, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ile çarşamba günü oynayacağımız maçta ikinci maç önceci avantajlı bir skor elde etmek istediğimizi söyleyen Özkan Yiğiter, “İlk maçtan alacağımız avantajlı skor ile evimizde ki rövanş maçında da iyi oynayarak kupada finale çıkmak istiyoruz.” dedi.

Hedeflerinden de bahseden 22 yaşında ki sporcumuz, “İlk olarak Demir Grup Sivasspor’un sürekli oynayan oyuncusu olmayı hedefliyorum. Zaman zaman forma şansı da buluyorum. En iyi şekilde çalışarak şans geldiğinde bunu değerlendirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Alt yapılarda ki sporculara da seslenen Özkan, genç oyuncuların çok çalışması gerektiğini söyledi.

Yiğiter, genç sporcuların karakterleri ile de ön plana çıkması gerektiğini belirterek, “Çok çalışarak da eksiklerini görerek bunların üzerine yoğunlaşarak çalışmalarını sürdürmeleri gerekmekte.” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’de son haftalara yaklaştığımızı söyleyen Yiğiter, “Kupada hedeflerimiz var. Ligde de iyi gidiyoruz. Bu yüzden çok iyi çalışıyoruz. Sezona Avrupa maçları nedeniyle erken başladık. Ardından toparlandık. Ligi iyi bir şekilde bitirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay’ın gençlerle ikili diyaloğunun iyi olduğunu söyleyen Yiğiter, sürekli iletişim halinde olduklarını ve eksik kaldıkları yönler konusunda genç oyuncuları sürekli uyardığını ve gelişmeleri konusunda yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.