Rıza Çalımbay: 19 Maç Çok Güzel İstikrar Yakaladık

Rıza Çalımbay, “Takım olarak 19 maç çok iyi bir istikrar yakaladık, güzel maçlar kazandık, güzel puanlar kazandık ve o sıkıntılı durumu atlatıp çok iyi bir yerde ligi bitirdik.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, 2-1 kazandığımız Kasımpaşa maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Geçen hafta kazandığımız maçtan sonra 5’incilik şansımızın devam ettiğini söyleyen Çalımbay, “Onun için de bunu mutlaka kazanmamız gerekiyordu. Karşımızdaki takımın hiç bir sıkıntısı yok, rahat bir takım. Onun için de zor bir maç olacağını bekliyorduk, öyle de oldu. Ama bu maçta ben oyuncu arkadaşlarıma da söyledim. ‘Bu maç bizim son maçımız, ligin son maçı ama ilk maçımız gibi oynamamız gerekiyor’ dedim ve öyle de oydu. Oyun disiplinimiz, her şeyimiz gayet iyiydi. Çok iyi mücadele ettik, güzel pozisyonlar yakaladık. Bunun iki tanesini değerlendirdik. Galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Bizim çok eksiğimiz de vardı, mevkiinde olmayan arkadaşlarımızı oynamak zorunda kaldık. Onlar da çok başarılı oynadılar. Takım olarak da 19 maçtır çok iyi bir istikrar yakaladık, güzel maçlar kazandık, güzel puanlar kazandık ve o sıkıntılı durumu atlatıp çok iyi bir yerde ligi bitirdik. Hem çok maç oynadık, hem de pandemi olsun, sakatlık ve hastalıklar bizim için sıkıntılı bir süreçti. Tabi iyi gitmediğimiz anlarda çıkan sesler vardı, gereksiz konuşmalar vardı. Takımla ilgili olumsuz düşünceler vardı. Ama biz takım olarak hiç bir zaman pes etmedik ve daha çok çalıştık. Arkadaşlarımız, sakatlarımız iyileşti ve iyi bir seri yakalayıp, mükemmel bir şekilde,  bize yakışır bir şekilde ligi tamamladık. Artık önümüzdeki yıla bakacağız. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Taraftarımıza çok güzel hediye verdik. Taraftarlarımızı da tebrik ediyorum. Kendileri olmasa da destekleri her zaman vardı. Yönetimimiz oyuncularımızı mağdur etmedi. Herkese her türlü yardımcı oldular. Kenetlendik ve güzel bir şekilde de ligi bitirdik.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.