Rıza Çalımbay: Alınan Galibiyet Bizim Adımıza Önemli

Rıza Çalımbay, “Alınan galibiyet bizim adımıza önemli. Bu galibiyeti rahatsızlığından dolayı ameliyat olan As Başkanımız Serkan Aydın’a hediye ediyoruz. Kendine de acil şifalar diliyorum.” dedi.

Spor Toto Süper Lig’de İttifak Holding Konyaspor’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-0 galip ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada galibiyeti rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan As Başkanımız Serkan Aydın’a hediye etti.

Çalımbay, Konya’dan galibiyetle dönmenin kolay olmadığını söyledi.

Zoru başardığımızı kaydeden Çalımbay, şunları söyledi:

“Buraya puan ve puanlar için geldik. Amacımız iyi bir şekilde ayrılmaktı. Futbolcu kardeşlerim hepsi elinden geleni yaptı. Zaman zaman hatalarımız oldu ama iyi oynadık ve mücadele ettik. Konyaspor ligin iyi takımlarından biri. Özellikle kendi sahasında taraftarıyla çok daha etkili oluyorlar. Maçın ikinci yarısının son 10-15 dakikası güzel pozisyonlar yakaladık. Son paslarda biraz dikkatli olabilseydik maçı rahat bir şekilde bitirebildik. Güzel şeyler yakaladık. Tabii ki zaman zaman da baskı da yedik. Konyaspor, çift santrafor oynamaya başladı. Onları da başta kalecimiz olmak üzere defansımız mükemmel şekilde karşıladılar. Kaptığımız topları çok güzel ataklarla gittik ama maalesef son paslarımızda dikkatli değildik. Alınan galibiyet bizim adımıza önemli. Bu galibiyeti rahatsızlığından dolayı ameliyat olan As Başkanımız Serkan Aydın’a hediye ediyoruz. Kendine de acil şifalar diliyorum.”

Çalımbay, gelecek hafta Trabzonspor ile karşılaşacağımızı anımsatarak, “Ondan sonra Göztepe ve Fenerbahçe maçı var. Bunları da iyi bir şekilde bitirdikten sonra lig ve kupayı aynı anda götürmeye çalışacağız. Bu galibiyetimizi asbaşkanımız Serkan Aydın’ın tedavi süreci var. Ona armağan ediyoruz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.