Rıza Çalımbay: Altın Değerinde Üç Puan Aldık

Rıza Çalımbay: “İkinci yarı farklı bir şekilde sahaya çıktık. Kendine güvenen, hem atakta, hem defansta motive olan ve daha fazla pozisyonlara giren bir takım olduk. İki tanede gol attık. Bana göre altın değerinde üç puan kazandık.” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında Yeni Malatyaspor’u konuk eden ve sahadan 2-1 galibiyetle ayrılan Demir Grup Sivasspor’umuzda Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Karşılaşmayı değerlendirerek sözlerine başlayan Çalımbay, “Tek hedefimiz kendi sahamızda bu maçı kazanmaktı. Geçtiğimiz hafta istemediğimiz şekilde bir maç kaybettik. Çok hatalar yaparak kaybettiğimiz bir maç oldu. Bugün ki maçta da ilk yarı biz mağlup olduk. Hiç bu kadar kötü oynadığımız bir ilk yarı olmamıştı. Şaşırıyorum, yorgunluk olabilir. Çünkü uzun yollardan geldik. Konsantremiz çok düşüktü. İstediğimiz hiçbir şeyi yapamadık. Maçtan önce bunları konuşmuştuk, zor bir maç olacağını biliyorduk. Çok iyi hücum hattına sahipler, bizi çok zorladılar. Bir gol yedik ama başka gollerde yiyebilirdik. Antrenörlük hayatımda ilk defa ilk yarıda oyuncu değiştirdim. Değiştirmek zorunda kaldım. İkinci yarı farklı bir şekilde sahaya çıktık. Kendine güvenen, hem atakta, hem defansta motive olan, özellikle Malatya’nın ilk yarı pozisyonları kadar, belki de daha fazla pozisyonlara girdik, iki tanede gol attık. Bana göre altın değerinde üç puan kazandık.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.