Rıza Çalımbay: Arkadaşların Kapasitelerini Yerine Getirmemiz Gerekiyor

Rıza Çalımbay, “18 günlük bir boşluğumuz var. Onu çok iyi değerlendirip, arkadaşların kapasitelerini yerine getirmemiz gerekiyor. Onu da yapacağız.” dedi.

Süper Lig’de sahamızda Ankaragücü’nü konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz mücadeleden 0-0 beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, arayı iyi değerlendirip eksikliklerimizi gidereceğimizi söyledi.

İlk yarıda istediğimiz gibi oynayamadığımızı söyleyen Çalımbay, “İstediğimiz şeyleri tam yapamadık. Pozisyon da verdik. Bu da gayet normal. Yeni gelenler var, belli bir uyum süreci var. Bunları yaşıyoruz şu anda. Baktığımızda transfer ettiğimiz oyuncular kariyeri çok iyi oyuncular. Şu anda istediğimiz şekilde hazır olamadılar. 18 günlük bir boşluğumuz var. Onu çok iyi değerlendirip, arkadaşların kapasitelerini yerine getirmemiz gerekiyor. Onu da yapacağız. Maçın ikinci yarısı yaptığımız değişikler olsun, taktikler olsun tamamen oyunu kontrol altına aldık. Ataklarımız oldu. Toplar içerden çıktı. Güzel şeyler yaptık. ikinci yarı daha derli toplu, daha iyi atak oynayan bir takım olduk ama bu bize yetmez. Bunun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Bunun farkındayız. Bundan sonraki maçımız Hes Kablo Kayserispor ve ardından Avrupa maçı oynayacağız. Bizim için zor günler başlayacak. Hafta sonu ve arası maçlar oynayacağız. Onun için de arkadaşları çok iyi hazırlamamız gerekiyor. Arkadaşlara uzun bir süreden sonra ilk defa izin verdik. Cuma günü tekrar çalışmalarına başlayacağız. Hazırlık maçı yapacağız, milli maç arasında. Diğer arkadaşlarımız eksiklerini giderecek ve inşallah lige çok daha iyi bir şekilde başlayacağız. Bugün oynadığımız maçtan sonra bir şey ilginç oldu. Geçen sezon da 3 maçta 4 puan almıştık, yine aynı şekilde oldu. İnşallah aynı şekilde de, nasıl geçen sene devam ettiysek aynı şekilde de devam etmemiz gerekiyor. Ama muhakkak şu oynadığımız oyunun üzerine diğer oyuncularımızın da bireysel olarak çok üst düzeye çıkmaları gerekiyor.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.