Rıza Çalımbay: Aynı Şekilde Yolumuza Devam Edeceğiz

Rıza Çalımbay: “Ligin ilk maçı olduğu için bunlardan iyi bir ders çıkarmamız lazım. Geçen sezon nasıl iyi bir istikrar yakaladıysak, aynı şekilde takımımız oturduğu zaman yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Süper Lig 2020-2021 sezonunun ilk hafta maçında Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda Alanyaspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, rakibine 2-0 mağlup oldu. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, mağlubiyetten dolayı üzgün olduğumuzu söyledi.

İlk hafta maçlarının her zaman zor olacağını söyleyen Çalımbay, “Tanımadığınız bir rakip. Onlar bizi tanımıyor, biz de onları tanımıyoruz. Oynamalarına izin verdik. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Maalesef ilk yarıyı mağlup bitirdik. İkinci yarıya başladığımızda hem oyuncu hem taktik değişiklik olsun biraz daha baskı kurduk. Burada da pozisyonlarımız vardı. Onları da maalesef değerlendiremedik. Bizim takımımız bu değil. Yeni oyuncu arkadaşlarımız var, ilk defa oynayanlar var. Onun için de bu maç hatalarla dolu bir maç oldu. Bunu telefi edeceğiz. Ligin ilk maçı olduğu için bunlardan iyi bir ders çıkarmamız lazım. Bazı arkadaşların bireysel olarak da ders çıkarmaları gerekiyor. Hepsini düzelteceğiz. Geçen sezon nasıl iyi bir istikrar yakaladıysak, aynı şekilde takımımız oturduğu zaman yolumuza devam edeceğiz. Tek buradan bize kazanç olan yaptığımız hatalardan ders alıp ilerideki maçlarımızı inşallah iyi bir şekilde bitireceğiz.” diye konuştu.

‘Benim oyuncularım bunlar değil.’ değil diyen Çalımbay, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz bundan önce bir Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları oynadık. Bu maçları çok iyi oynadık. Gayet iyiydi, iyi de geçti. Kamptaydık. Normal, bu takım 25 günden beri kamptaydı. Yabancı arkadaşlarımız olsun, yeni gelen arkadaşlarımız olsun kafaları biraz dolu. Transfere ihtiyacımız olduğu zaman, mutlaka yönetime söyleriz ve almaya çalışırız. Appindangoye ameliyat oldu. Onun yerine transfer yönetimle konuşulabilir. Stoper desteği de olabilir. Ama bunu öncelikle yönetimle paylaşmak gerekir.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.