Rıza Çalımbay: Benim İçin Önemli Olan Takımın Başarısı

Rıza Çalımbay, “Ben Sivaslıyım. Benim için burada para pul gerçekten önemli değil. Benim için önemli olan Demir Grup Sivasspor’un başarısı. Bu sezonu iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Başka bir düşüncemiz yok.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, devre arasında transfer yapmanın çok zor olduğunu belirterek,  “Kendi takımında oynayan bir oyuncuyu almak isterseniz çok pahalı oluyor. Biz de kendimize göre yapabildiğimiz transferlerle yola devam diyoruz.” diye konuştu.

– Hem Sahada Hem de Saha Dışında Bütünlük Lazım

Daha çok maçımızın olduğunu kaydeden Çalımbay, “Mutlaka daha iyi yerlere geleceğiz. İnşallah bir seri de yapacağız. Şuan tek sıkıntımız gol. Başka da sıkıntımız yok. Onu da bulacağız. Bir şansızlıktır yaşıyoruz. Bunun üstesinden geleceğiz ama üstesinden gelmek için bir bütünlük ve beraberlik olması gerekiyor. Sadece saha içinde değil, saha dışında da bütünlük olması gerekiyor. Bizim takımımız, geçen sene ligin en iyi takımlarından bir tanesiydi. Bu sene en çok sıkıntı yaşayan takımların başındayız. Bütün insanların bir daha anlayışlı olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

– İyi Bir Yere Geleceğiz

Kadromuza güvendiğini kaydeden Çalımbay, sözlerine şöyle devam etti:

“Arkadaşlarımıza güveniyorum. Bizim onlardan istediğimiz tek şey; kendinde olanları sahaya yansıtmaları. Başka bir düşüncemiz yok. Herkes rahat olsun, takımımız iyi bir yere gelecek. Ligde kolay bir maç yok. Herkes herkesi yenebilir. Her şeyin olabileceği bir lig yaşanıyor. Her maçı final havasında görüyoruz. Ankaragücü, kupa maçı ve Kayserispor maçı olsun hepsi bizim için final maçları. Biz yukarıya da aşağıya da yakınız. Kendimizin nerede olduğunu çok çok iyi biliyoruz ama insanların da bu takımın çok büyük şeylerden geçip buraya geldiğini bilmesi gerekiyor. Biz nasıl geçen sezon çok güzel şeyler yapmışsak inşallah bu sezonu da aynı şekilde bitireceğiz.”

– Ben Sivaslıyım

Çalımbay, Sivaslı olduğunu ve takımın başarısını çok istediğini belirterek, “Ben Sivaslıyım. Benim için burada para pul gerçekten önemli değil. Benim için önemli olan Demir Grup Sivasspor’un başarısı. Bu sezonu iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Başka bir düşüncemiz yok. Onun için de burada tek yürek olmak ve bu takıma sahip çıkmak gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.